17 Սեպտեմբեր 2009 - 12:27 AMT
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Հայաստանի 3 խոշոր քաղաքներում արագ սպասարկման գրասենյակների բացման մասին:
Գործող վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներից բացի, Երեւանի, Գյումրիի եւ Վանաձորի առավել մարդաշատ վայրերում տեղադրվել են Beeline ապրանքանիշով արագ սպասարկման գրասենյակներ, որտեղ հաճախորդները կարող են գնել SIM-քարտ կամ վճարման քարտ, լիցքավորել հաշվեկշիռը կամ զանգահարել քարտֆոնով:
«Beeline ապրանքանիշով նոր գրասենյակների ձեւաչափն ընկերության բիզնեսների հաջողված ինտեգրման խորհրդանիշ է: Այն թույլ է տալիս քարտֆոնը փոխակերպել սպասարկման կետի, որտեղ մատուցվում են բազմազան ծառայություններ եւ լուծվում է կարեւոր խնդիր` կապի միջոցի ընտրության հարցում սպառողին տալ առավելագույն ազատություն: Ոմանք պարզապես մեկ զանգ կատարելու կարիք ունեն, մյուսները կցանկանան դառնալ մեր մշտական բաժանորդ: Մեր նոր գրասենյակներում առաջարկվում են համապատասխան լուծումներ», – նշեց «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսը:
«Հայաստանում կապի ծառայությունների շուկան այն փուլում է, երբ հաղթում են համարձակ նորարարությունը եւ սպասարկման նոր ձեւերը: Beeline ապրանքանիշով արագ սպասարկման կրպակներն արդյունավետորեն կլրացնեն վաճառքների ցանցը եւ էլ ավելի հարմարավետ կդարձնեն մեր ծառայությունները», – շեշտեց «ԱրմենՏել»-ի Գլխավոր Տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հայաստանում գործում է «ԱրմենՏել»-ի վաճառքի եւ սպասարկման 61 գրասենյակ եւ արագ սպասարկման 6 կրպակ: Առաջիկայում դրանց թիվը կավելանա եւ կընդլայնվի մատուցվող ծառայությունների ցանկը, հաղորդում է ԱրմենՏել ընկերության մամլո ծառայությունը:

17 Сентябрь 2009 - 12:27 AMT
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила об открытии экспресс-офисов обслуживания в новом формате в крупнейших городах Армении.
В дополнение к действующим офисам продаж и обслуживания для удобства клиентов в ряде наиболее оживленных районов Еревана, Гюмри и Ванадзора привычные таксофоны уступили место экспресс-офисам Beeline, в которых клиенты могут приобрести SIM-карту или карту оплаты, пополнить баланс, либо позвонить по таксофону.
«Новый формат офисов с брендом Beeline является символом успешной интеграции бизнесов компании и позволяет преобразовать небольшой таксофон в точку обслуживания с достаточно широким спектром услуг. Благодаря экспресс-офисам мы решаем важную задачу – предоставляем максимальную свободу при выборе способа связи для потребителя. Кому-то нужно совершить один звонок, а кто-то захочет пользоваться нашей связью постоянно – для любого человека найдется решение в универсальных офисах нового формата», – отметил исполнительный вице-президент ОАО «ВымпелКом» по развитию бизнеса в странах СНГ Дмитрий Плесконос.
В свою очередь, генеральный директор АрменТел» Игорь Климко подчеркнул, что развитие армянского рынка услуг связи находится на том этапе, когда побеждает тот, кто не боится экспериментировать и предлагать клиентам новые способы обслуживания.
На сегодняшний день в Армении действует 61 офис продаж и обслуживания и открыто 6 экспресс-офисов ЗАО «АрменТел». В ближайшее время количество экспресс-офисов будет увеличено, а также расширится спектр оказываемых ими услуг, сообщает пресс-служба компании АрменТел.