Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ընկերությունը նվեր` նոութբուք է հանձնել 2009թ. իր 500-հազարերորդ ուղեւորին, հաղորդում է ընկերությասն մամլո ծառայությունը: Ըստ հաղորդագրության, նվերը հանձնվել է ընթացիկ տարվա հուլիսի 15-ին Երեւան-Հռոմ-Երեւան չվերթով մեկնած Անի Աֆյանին:
«Ինչպես եւ խոստացել էինք, մեր ընկերության միլիոներորդ ուղեւորը նվեր կստանա «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենա»,-ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Նորայր Բելույանը: 2008թ. «Արմավիան» շուրջ 647 հազար ուղեւոր էր տեղափոխել:
Բելույանը նշել է, որ այս տարի ուղեւորների թվի աճը 2008թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 11 տոկոս: «Հնարավոր է, որ տարվա վերջում մենք տեղափոխենք նաեւ մեր 700-հազարերորդ ուղեւորին: Փոխադրումների ծավալն աճում է, այդ թվում նոր չվերթերի շնորհիվ: 2010թ. մենք կարող ենք նոր ուղղություններ եւս բացել»,-ասել է Բելույանը:
Նա հիշեցրել է, որ 2009թ. դեկտեմբերին «Արմավիան» կստանա Սու-100 Suberjet ինքնաթիռը, իսկ 10 օրից` CRJ-200, իսկ հաջորդ տարվա սկզբին` եւս մեկ Suberjet:

Национальный авиаперевозчик Армении – компания «Армавиа» вручила подарок – ноутбук своему 500-тысячному за 2009 г. пассажиру , сообщает пресс-служба компании. Согласно сообщению, им стала пассажир открытого 15 июля текущего года рейса Ереван-Рим-Ереван Ани Афян.
«Как мы и обещали, миллионный пассажир нашей авиакомпании получит в подарок автомобиль «Мерсдес», – сказал гендиректор «Армавиа» Норайр Беллуян. В 2008 г. «Армавиа» перевезла около 647 тыс. пассажиров.
Гендиректор «Армавиа» отметил, что текущий рост числа пассажиров по сравнению с аналогичным периодом 2008 г. составил около 11%. «Возможно, в конце года мы перевезем и 700-тысячного пассажира. Объем перевозок увеличивается , в том числе благодаря новым рейсам. В 2010 г. мы, возможно, откроем новые направления», – заявил Беллуян.
Он напомнил, что в декабре 2009 г. в распоряжение «Армавиа» поступит новый самолет Су-100 Superjet, через 10 дней авиапарк компании пополнится самолетом CRJ-200, а в начале следующего года – еще одним Superjet.