22 Սեպտեմբեր 2009 - 13:52 AMT
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել էՀայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյին:
Շնորհավորելով դեսպանին` մերերկրումիր դիվանագիտական առաքելությունն սկսելուկապակցությամբ, վարչապետըվստահություն էհայտնել, որ նրագործունեությունը կնպաստի հայ-ռուսական հարաբերությունների հետագա խորացմանն ու շարունակական ամրապնդմանը: Կառավարության ղեկավարը մասնավորապես կարեւորել է հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերություններում նկատվող ակտիվությունն ու զարգացումների միտումները:
Հանդիպման ընթացքումքննարկվել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, անդրադարձ է կատարվել գործածար կապերի ամրապնդմանը, հնարավոր համագործակցության խորացմանը տնտեսության մի շարք ոլորտներում, ինչպես նաեւ հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի օրակարգին:

Armenia-Russia relations has intensified, the Armenian prime minister Tigran Sargsyan addressed a meeting with the newly appointed Ambassador of Russia in Armenia Vyacheslav Kovalenko .
Congratulating Vyacheslav Kovalenko with the beginning of his diplomatic mission, the prime minister expressed confidence that his activities will contribute to further deepening and strengthening of the Armenian-Russia relations.
During the meeting officials discussed issues of bilateral interest: strengthening business ties, possible deepening of cooperation in various spheres of economy. They also discussed the agenda of the forthcoming meeting of the Armenian-Russia Intergovernmental Commission.