22 Սեպտեմբեր 2009 - 13:52 AMT
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել էՀայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյին:
Շնորհավորելով դեսպանին` մերերկրումիր դիվանագիտական առաքելությունն սկսելուկապակցությամբ, վարչապետըվստահություն էհայտնել, որ նրագործունեությունը կնպաստի հայ-ռուսական հարաբերությունների հետագա խորացմանն ու շարունակական ամրապնդմանը: Կառավարության ղեկավարը մասնավորապես կարեւորել է հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերություններում նկատվող ակտիվությունն ու զարգացումների միտումները:
Հանդիպման ընթացքումքննարկվել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, անդրադարձ է կատարվել գործածար կապերի ամրապնդմանը, հնարավոր համագործակցության խորացմանը տնտեսության մի շարք ոլորտներում, ինչպես նաեւ հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի օրակարգին:

В армяно-российских отношениях отмечена активность и тенденции развития, отметил премьер-министр Армении Тигран Саркисян в ходе встречи с новоназначенным послом России в Армении Вячеславом Коваленко.
Поздравив Коваленко с началом выполнения своей дипломатической миссии, глава правительства выразил уверенность, что его деятельность будет способствовать дальнейшему углублению и последовательному укреплению армяно-российских отношений.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес. В частности, стороны коснулись вопросов укрепления деловых связей, углубления возможного сотрудничества в ряде сфер экономики, а также обсудили повестку предстоящего заседания армяно-российской межправительственной комиссии.