«Յունիբանկը» հայտարարել է նոր ակցիայի մեկնարկի մասին, որի շրջանակներում պետական հիմնարկների ծառայողները մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը կարող են ձեւակերպել աշխատավարձային պլաստիկ քարտեր առանց սպասարկման վճարի: Ակցիայի մասնակիցներին նաեւ արտոնյալ պայմաններով օվերդրաֆտ ստանալու հնարավորություն կընձեռվի, մասնավորապես ավելի ցածր տոկոսներով (18-20%), հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Համաձայն հաղորդման, այդ ակցիայի շրջանակներում «Յունիբանկը» առաջարկում է օգտվել U-Profy կրեդիտային քարտից, որը հիմնականում նախատեսված է աշխատավարձային ծրագրերի համար: Քարտի առավելությունը կայանում է նրանում, որ վարկային լիմիտը կարող է հատկացվել մինչեւ աշխատավարձի եռապատիկը: Վարկը տրամադրվում է մինչեւ երկու տարվա ժամկետով, երկարացման հնարավորությամբ:
Քարտը ստանալու համար բավական է ներկայացնել դիմում, անձնագիր, սոցքարտ եւ տեղեկանք աշխատանքի վայրից: U-Profy վարկը տրամադրվում է Visa միջազգային քարտով, որը ընդունվում է աշխարհի ավելի քան 170 երկրներում: Բացի այդ Visa քարտը համապատասխանում է բոլոր անհրաժեշտ անվտանգության պայմաններին եւ ակտիվ օկտագործում է Ինտերնետ ցանցում:
Կազմակերպությունների ղեկավարների եւ հիմնադիրների համար «Յունիբանկը» թողարկել է U-Boss քարտը, որը տրամադրվում է ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց: Վարկի չափը կազմում է մինչեւ 10 000 դոլար կամ եվրո, վարկի առավելագույն ժամկետը` 36 ամիս է, տարեկան 20% տոկոսադրույքով օվերդրաֆտի օգտագործաց մասի համար: Վարկերը տրամադրվում են Visa Gold քարտով:

Unibank announces a launch of a new salary card project action for civil service employees. Salary cards will be provided free of service charge till the end of 2009. Action participants will be given opportunity to get overdrafts on preferential terms, at 18-20% interest rate, Unibank press service reported.
Within action frameworks, Unibank offers to use new U-Profy and U-Boss credit cards, the bank’s press service reports. U-Profy card is basically designed for those who receive salary via “Unibank” plastic cards system. U-Profy gives an opportunity to receive credit means at the threefold volume of the salary. The credit term makes up to 36 months. To obtain a card, clients are required to submit minimum number of documents.
U-Boss card is designed for heads and founders of organizations; it may be used both by individuals and legal entities. Credit volume makes up to 10 thousand US Dollars or Euros. Credits are provided for term of up to 36 months, at an interest rate of 20%.