22 Սեպտեմբեր 2009 - 16:26 AMT
Այսօր Երեւանում լրագրողների հետ «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline)ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, պատասխանելով ինտերնետի ուղիների թողունակության բարձրացմանն ուղղված Beeline ընկերության կողմից իրականացվող քաղաքականության մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակից հարցին, ասել է, որ տվյալ պահին ընկերությունը, մեծածախ ինտերնետի գների նվազեցման հետ կապված, արդեն որոշակի քայլեր է ձեռնարկել:
Բացի դրանից, գլխավոր տնօրենի խոսքերով, ընկերությունը ծրագրում է արտաքին ուղիների հետագա ընդլայնում: «Ներկայումս մեր ղեկավարությունն այստեղ է, եւ մենք լրջորեն քննարկում ենք գալիք տարում կատարելիք կապիտալի ներդրումը, եւ, ամենայն հավանականությամբ, գալիք տարում մենք բավականին լուրջ միջոցներ կներդնեք լրացուցիչ օպտիկամանրաթելային մայրուղիների կառուցման գործում», – նշել է Կլիմկոն:
«ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսը, իր հերթին, նշել է, ոչ Beeline ապրանքանիշը ներկայացված է նաեւ Վրաստանում, եւ ընկերությունն իր ենթակառույցն ունի նաեւ այնտեղ: Այդ առնչությամբ, հնարավոր է միացնել այդ երկու ենթակառույցները միասնական փոխկապակցված ցանցի ստացման համար:

22 Сентябрь 2009 - 16:26 AMT
На состоявшейся сегодня в Ереване встрече журналистов с руководителями ОАО «ВымпелКом» (торговая марка Beeline) генеральный директор компании АрменТел Игорь Климко, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net о проводимой компанией Beeline политики повышения пропускной способности каналов интернета сказал, что компания на данный момент в связи с понижением цен на оптовый интернет уже предприняла определенные шаги в этом направлении.
Кроме этого, по словам гендиректора, компанией запланировано дальнейшее расширение внешних каналов. «Сейчас наше руководство находится здесь, и мы вплотную обсуждаем капиталовложения на следующий год, и, скорее всего, в следующем году мы вложим достаточно серьезные средства на строительство дополнительных оптоволоконных магистралей», – отметил Климко.
В свою очередь исполнительный вице-президент ОАО «ВымпелКом» по развитию бизнеса в странах СНГ Дмитрий Плесконос отметил, что бренд Beeline представлен так же и в Грузии и компания имеет свою инфраструктуру и там. В связи с этим, по его словам, возможно соединить эти две инфраструктуры для получения единой взаимосвязанной сети.