Հայաստանի կառավարությունը հինգշաբթի օրը կայացած նիստում որոշում է կայացրել Լոռու մարզին 40 մլն դրամի չափով գումար հատկացնելու մասին` առատ տեղումների պատճառով մարզի ճանապարհներին հասցված վնասի վերանորոգման նպատակով:
Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի փոխվարչապետ, Տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը , նշված գումարը կուղղորդվի առաջնային խնդիրների լուծմանը, մասնավորապես. հորդառատ անձրեւների արդյունքում մարզի ճանապարհներին հսկայական փոսեր են գոյացել, որոնք խոչընդոտում են տրանսպորտի երթեւեկությանը:
Այդ առնչությամբ, Գեւորգյանը նաեւ ավելացրել է, որ մասնագետները վատ եղանակի պատճառած ողջ վնասը գնահատում են 160 մլն դրամ:

Правительство Армении на заседании в среду приняло решение о выделении Лорийской области денежных средств в размере 40 млн. драмов для восстановления повреждений на дорогах области, вызванных обильным выпадением осадков.
Как сообщил вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян, указанная сумма будет направлена на решение проблем первостепенного значения, в частности, в результате проливных дождей на дорогах области образовались огромные ямы, препятствующие движению транспорта.
В связи с этим Геворкян также добавил, что специалисты оценивают весь ущерб, причиненный непогодой, на сумму в 160 млн. драмов.