ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նախօրեին ելույթ ունեցավ Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ինստիտուտում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ` բիզնես, որն ունի առաքելություն» դասախոսությամբ:
Դասախոսությունից առաջ ռեկտոր Անդրանիկ Ավետիսյանը Ռալֆ Յիրիկյանին շնորհեց ակադեմիայի պատվո մեդալը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրենը համալսարանի ուսանողների, պրոֆեսորա-դասախոսական անձնակազմի եւ շրջանավարտների հետ հանդիպման ընթացքում անդրադարձավ ընկերության բիզնեսի զարգացման ռազմավարության, բջջային ցանցի տեխնիկական զարգացման եւ ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության օրակարգին առնչվող հարցերին: Դասախոսության հիմնական թեման վերաբերում էր հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում նորարարությանը, ինչպես նաեւ գործարարության մեջ նորարարական մոդելների կիրառմանը: Ռալֆ Յիրիկյանը պատմեց ծառայությունների զարգացման եւ բաժանորդների սպասարկման ոլորտում ընկերության վերջին նվաճումների եւ նորարարությունների մասին եւ ներկայացրեց ընկերության բիզնես մոդելի հիմնական սկզբունքները:
«Ողջ տնտեսական համակարգն այսօր կախված է հեռահաղորդակցության դինամիկ եւ մրցունակ համակարգի առկայությունից: Ահա թե ինչու է նորարարությունն այս ոլորտում ոչ միայն պարզապես ցանկալի, այլեւ` անհրաժեշտ նախապայման: Նորարարական մոտեցումները պետք է կիրառվեն ոչ միայն տեխնոլոգիաների, այլեւ` բիզնեսի կառավարման ոլորտում: Լինելով կորպորատիվ պատասխանատու քաղաքացի եւ թափանցիկ գործելաոճով ընկերություն, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համոզված է, որ մեկուսացման մեջ հնարավոր չէ հասնել նորարարության եւ զարգացման: Այդ պատճառով է, որ ընկերությունը ողջունում է բիզնեսի կառավարման նոր մոդելների գաղափարներ, եւ առաջին հերթին` նրանք, որոնք ծնվում են մեր երկրի բարձրագույն կրթական հաստատություններում: Մեր ընկերությունը մշտապես իր կադրերը համալրում է Հայաստանի առաջատար համալսարաններում նոր գաղափարների առջեւ բաց ուսանողներով եւ շրջանավարտներով»,-նշում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասախոսությունից հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը ներկայացրեց ընկերության` շուկայի հետագա ռազմավարությունը եւ կազմակերպության զարգացման դինամիկան եւ պատասխանեց լսարանի հարցերին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը մեկ անգամ եւս հավաստեց, թե որքան շատ է կազմակերպությունը կարեւորում դինամիկ եւ պրոֆեսիոնալ աշխատակիցների գործոնը` ընկերության գործունեության զարգացման եւ շուկայի առաջատարության հարցերում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի խոշոր գործատուներից մեկն է: Ընկերությունը նոր հորիզոններ է առաջարկում երիտասարդ հայ մասնագետներին` ապահովելով կայուն աշխատատեղ եւ խոստումնալից աշխատանքային առաջընթացի հեռանկար, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:

24 Сентябрь 2009 - 10:35 AMT
Генеральный директор компании VivaCell-МТС Ральф Йирикян накануне выступил перед студентами, выпускниками и преподавательским составом Института информационных и коммуникационных технологий Европейской региональной академии образования с лекцией на тему «VivaCell-МТС – бизнес, у которого есть миссия».
До начала лекции ректор академии Андраник Аветисян вручил Ральфу Йирикяну почетную медаль академии.
Гендиректор представил собравшимся стратегию управления бизнесом, технического развития сети и корпоративной социальной ответственности компании. Основной темой лекции стали инновации в сфере телекоммуникационных технологий и применение новых подходов в управлении бизнесом. Ральф Йирикян рассказал о последних достижениях и инновациях в развитии предлагаемых услуг и обслуживания абонентов, а также представил главные аспекты модели бизнеса компании.
В частности глава компании отметил, что: «Экономика в целом зависит от динамичности и конкурентоспособности телекоммуникационных инфраструктур. Вот почему инновации в сфере телекоммуникаций не просто желательны, но и обязательны. Инновационные подходы необходимы не только в сфере технологий, но и в способах управления бизнесом. Поэтому компания приветствует инновационные идеи управления бизнесом, и в первую очередь – рождаемые в высших учебных заведениях нашей страны. Мы периодически пополняет кадры компании студентами и выпускниками, которые открыты для восприятия новых идей», – заявил генеральный директор компании.
По завершении лекции, генеральный директор VivaCell-МТС представил свое видение рынка и динамики роста компании, а также ответил на вопросы аудитории. Ральф Йирикян в очередной раз отметил важную роль, которую играет динамичная, профессиональная и инновационная команда в обеспечении эффективности бизнеса и сохранения лидерства на рынке.