24 Սեպտեմբեր 2009 - 15:52 AMT
Սեպտեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել Ամերիաբանկի մասնաճյուղի պաշտոնական բացումը Քաջարանում: Բացման արարողությանը ներկա էին բանկի ղեկավարությունը, մարզպետարանի ներկայացուցիչներն ու Քաջարանի պղնձամոլիբդենային գործարանի կոմերցիոն տնօրեն Արծրունի Ավետիսյանը:
«Ամերիաբանկի ռազմավարությունն ու քաղաքականությունն ուղղված է կորպորատիվ հաճախորդին»,-լրագրողներին է ասել Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը:
«Մենք գտնում ենք, որ Հայաստանում դեռեւս կա այն հատվածը, որտեղ բանկերը կարող են աշխատել կորպորատիվ հաճախորդների հետ»,-ասել է նա: Ջրբաշյանը նշել է նաեւ, որ բանկի հաջորդ առանձնահատկությունն այն է, որ այն կողմնորոշված է ոչ թե ապրանքի, այլ հաճախորդի վրա: «Մենք միտված ենք ոչ թե ապրանքը վաճառելուն, այլ մեր հաճախորդին լավագույնս սպասարկելու համար»,-ասել է տնօրենը: Ըստ նրա, մասնաճյուղի բացումը Քաջարանում նպատակ ունի բավարարել հաճախորդների պահանջարկը: «Այս բաժանմունքի բացումը թելադրված է կորպորատիվ հաճախորդների պահանջարկով, մասնավորապես, Քաջարանի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի պահանջով»:
Միեւնույն ժամանակ, նա հավելել է, որ սպասարկման որակն ու մակարդակը Քաջարանի մասնաճյուղում ոչնչով չեն տարբերվի բանկի կողմից Երեւանում տրամադրվող ծառայություններից:
Այս պահի դրությամբ Ամերիաբանկը Քաջարանի նոր մասնաճյուղից բացի, եւս երկու բաժանմունք ունի Երեւանում եւ Ստեփանակերտում:

24 сентября состоялось официальное открытие нового филиала Америабанка в городе Каджаране Сюникской области Армении. На церемонии открытия присутствовало руководство банка, были приглашены руководитель областной администрации и коммерческий директор Каджаранского медно-молибденового завода Арцруни Аветисян.
«Стратегия и политика Америабанка, который является инвестиционным банком и частью ретейлинга, ориентирована на корпоративного клиента», – сообщил журналистам на открытии нового филиала банка в Каджаране директор по линии развития Америабанка Тигран Джрбашян.
«Мы считаем, что в Армении есть еще ниша, где банки могут работать с корпоративными клиентами», – сказа он. Джрбашян так же отметил, что следующая особенность банка состоит в том, что он ориентирован не на продукт, а на клиента: «Мы нацелены не на то, чтобы продавать продукт, а на то, чтобы обслужить нашего клиента наилучшим образом», – отметил директор. По его словам, открытие филиала в Каджаране имеет целью удовлетворить потребности клиентов: «Открытие этого филиала продиктовано спросом корпоративных клиентов, в частности, Каджаранского медно-молибденового комбината».
Вместе с тем, он добавил, что уровень и качество обслуживания в каджаранском филиале ничем не будет отличаться от услуг, предоставляемых банком в Ереване.
На данный момент у Америабанка имеется кроме нового филиала в Каджаране еще два филиала в Ереване и Степанакерте.