Ամերիաբանկի վարկային փաթեթը 2009 թ-ի երրորդ եռամսյակի վերջում ավելացել է ավելի քան 30%` նախորդ եռամսյակի համեմատ եւ կազմել է 40 մլրդ. դրամ, լրագրողներին հայտնեց բանկի զարգացման տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը, Քաջարանի մասնաճյուղի բացման ընթացքում: «Վարկային փաթեթը, ինչպես եւ նախատեսված էր ավելի վաղ, ընթացիկ եռամսյակի վերջում համեմատած նախորդի հետ մեծացել է 30%-ով», ասաց նա: Այդ ենթատեքստում Ջրբաշյանը ավելացրեց, որ ճգնաժամի պայմաններում բանկը փորձում է մասնակցել այնպիսի գործարքների, որոնք հետագայում, հետճգնաժամային շրջանում կդառնան կայուն եւ երկարաժամկետ աճի հիմքը:
Ջրբաշյանը նաեւ նշեց, որ Ամերիաբանկի առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ վարկային փաթեթի 80-88% կազմում են կորպորատիվ վարկերը, որոնք տրամադրվում են հաճախորդներին տարբեր ձեւերի երաշխիքների, լիզինգի, ֆակտորինգի եւ վարկավորման այլ ձեւերով:

In the third quarter of 2009, Ameriabank credit portfolio increased by over 30%,compared with previous quarter results, to comprise AMD 40 billion, Ameriabank Development Department Director Tigran Jrbashyan said at the opening of Ameriabank subsidiary in Kajaran, Syunik region.
He also added that in crisis circumstances Ameriabbank is trying to participate in operations, which would serve as a basis for stable growth in post crisis period.
80- 88% of Ameriabank credit portfolio is comprised of corporate credits, provided through warrants, leasing, factoring and other forms of crediting.