25 Սեպտեմբեր 2009 - 15:49 AMT
ՀՀ կառավարության կողմից առաջարկված «Համակարգիչ բոլորի համար» նախագծի աշխատանքի երկու օրվա ընթացքում, համակարգիչ ձեռք բերելու համար դիմել է 70 մարդ, որոնցից 25-ը բանկի կողմից արժանացել են հավանության եւ ստացել են համակարգիչներ: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Unikomp ընկերության տնօրեն Արմեն Բալդարյանը: Նա նաեւ նշել է, որ կառավարության կողմից առաջարկված նախագիծն իրականացվում է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» (EIF)հիմնադրամի, Hewlett-Packard (HP), Unicomp, Microsoft կազմակերպությունների, ինչպես նաեւ ACBA-Credit Agricole բանկի աջակցությամբ:
Ընկերության տնօրենը նշել է, որ բնակչությանն առաջարկվող համակարգիչների ցանկը տվյալ ծրագրի շրջանակներում, կազմվելած էր համաձայն բնակչության շրջանում անցկացված հարցման` այն առնչությամբ, թե որ համակարգիչն է գերադասելի նրանց համար: Ելնելով դրանից` պատրաստվել էր համակարգիչների ցանկ` բածանված երեք խմբի: Առաջինը`գրասենյակային փոքր հզորությամբ նոթբուքեր, երկրորդը` միջին հզորության եւ երրորդը` հզոր ստացիոնար համակարգիչներ, որոնք նախատեսված են գրաֆիկայի մշակման ռեսուրսատար խնդիրներ լուծելու համար եւ այլն:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ նախագիծը կիրականացվի մինչեւ 2012 թ-ը, եւ մինչ այդ ժամանակ Հայաստանի բնակչության համակարգչայնացումը նախատեսվում է հասցնել 30%-ից մինչեւ 50%, իսկ համակարգիչների վաճառքի ծավալները բարձրացնել տարեկան մինչեւ 15 հազարի:
Այդ նախագծի շրջանակներում արտոնյալ պայմանները նախատեսում են 0% կանխավճար, 0% միջնորդավճար եւ երկու տարվա ընթացքում մարման ժամկետ: Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ http://computerforall.am/ կայքից:

25 Сентябрь 2009 - 15:49 AMT
За два дня осуществления проекта «Компьютер для всех», предложенного правительством РА, за приобретением компьютерной техники на льготных условиях, предусмотренных проектом, обратились 70 человек, из которых 25 уже получили одобрение со стороны банка и получили компьютеры. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил директор компании Unicomp Армен Балдрян. Он также отметил, что предложенный правительством проект реализуется в сотрудничестве с фондом «Инкубатор предприятий» (EIF), компаниями Hewlett-Packard (HP), Unicomp, Microsoft, а также с банком ACBA-Credit Agricole.
Директор компании отметил, что перечень компьютеров, предлагаемых населению в рамках данной программы, был составлен согласно опросу среди населения, о том, какой компьютер им необходим. Исходя из этого подготовлен перечень компьютеров, разделенный на три группы. Первая – маломощные ноутбуки для использования в офисных целях, вторая – ноутбуки средней производительности и в третью группу входит мощный стационарный компьютер для решения ресурсоемких задач по обработке графики и др. Армен Балдрян отметил, что в первую и вторую группу, в свою очередь, входят по два типа ноутбуков разных модификаций. По его словам это даст возможность покупателю подобрать именно тот компьютер, который ему нужен.
Глава компании отметил, что осуществляться проект будет до 2012 года, и к этому времени компьютеризацию населения Армении планируется довести от 30% до 50%, а объем продаж компьютер поднять до 15 тыс. в год.
Льготные условия в рамках данного проекта, по которому населению Армении предлагается приобрести компьютер, предусматривают 0% предоплаты, 0% комиссионных и срок погашения в два года. Для получения более подробной информации по этому проекту глава компании порекомендовал посетить сайт http://computerforall.am/