Հոկտեմբերի 8-ին Յալթայում Ուկրաինայի պետական մաքսային ծառայության բազայի վրա տեղի կունենա ԱՊՀ մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի իրավապահ ստորաբաժանումների նախագահների կոմիտեի 3-րդ նիստը:
Կոմիտեի աշխատանքին կմասնակցեն ԱՊՀ տասը երկրների մաքսային գերատեսչությունների ղեկավարների տեղակալները եւ Հայաստանի, ՌԴ-ի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի ու Ուկրաինայի իրավապահ մարմինների ղեկավարները:
Միջոցառման նպատակն է համաձայնեցնել ընդհանուր միջոցները մաքսանենգության, թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության, հանցավոր եկամուտների օրինականացման, միջազգային ահաբեկչության եւ կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի ԱՊՀ միջպետական ծրագրերի իրականացման շրջանակներում, ինչպես նաեւ հաստատել առանձին աշխատանքային խմբերի կազմը, նրանց գործունեության ծրագրերը, հաղորդում է vecherny.kharkov.ua-ն:

8 октября в Ялте на базе Государственной таможенной службы Украины состоится 3-е заседание Комитета председателей правоохранительных подразделов Совета руководителей таможенных служб СНГ.
В работе Комитета примут участие заместители руководителей таможенных администраций десяти стран СНГ и руководители их правоохранительных подразделов Армении, России, Азербайджана, Беларуси, Казахстана, Киргизии, Молдовы, Таджикистана, Узбекистана и Украины.
Цель мероприятия – согласование общих мер в рамках реализации межгосударственных программ СНГ по борьбе с контрабандой, незаконным обращением наркотиков, легализацией преступных доходов, международным терроризмом и другими проявлениями организованной преступности, а также утверждение составов отдельных рабочих групп, планов их деятельности для конкретной реализации указанных мер, сообщает vecherniy.kharkov.ua.