Հոկտեմբերի 8-ին Յալթայում Ուկրաինայի պետական մաքսային ծառայության բազայի վրա տեղի կունենա ԱՊՀ մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի իրավապահ ստորաբաժանումների նախագահների կոմիտեի 3-րդ նիստը:
Կոմիտեի աշխատանքին կմասնակցեն ԱՊՀ տասը երկրների մաքսային գերատեսչությունների ղեկավարների տեղակալները եւ Հայաստանի, ՌԴ-ի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի ու Ուկրաինայի իրավապահ մարմինների ղեկավարները:
Միջոցառման նպատակն է համաձայնեցնել ընդհանուր միջոցները մաքսանենգության, թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության, հանցավոր եկամուտների օրինականացման, միջազգային ահաբեկչության եւ կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի ԱՊՀ միջպետական ծրագրերի իրականացման շրջանակներում, ինչպես նաեւ հաստատել առանձին աշխատանքային խմբերի կազմը, նրանց գործունեության ծրագրերը, հաղորդում է vecherny.kharkov.ua-ն:

On October 8, the Committee of CIS custom services’ law enforcement subdivisions will hold its 3 session in Yalta, Ukraine.
Committee meeting will be attended by deputy heads of custom services representing 10 CIS states and heads of law enforcement subdivisions from Armenia, Russia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Tajikistan, Uzbekistan and Ukraine.
Meeting objective to coordinate common measures for implementation of CIS common projects aimed at combating organized crimes, e.g. smuggling, illegal drug trafficking, legalization of unlawful income, international terrorism etc. Participants will also approve the staff of separate working groups and their action plans, vecherniy.kharkov.ua reports.