Սեպտեմբերի 22-25-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 39,275,682 ԱՄՆ դոլար` 382.00 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, -վաճառվել 63,248,028 ԱՄՆ դոլար` 384.48 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 1,350,000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 382.10 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 18,590,000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 386.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 12.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 16.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 22 по 25 сентября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено $39,275,682 по 382.00 драмов/1 доллар США и продано $63,248,028 по 384.48 драмов/доллар США.
В то же время на межбанковском рынке сделок по купле-продаже на общую сумму 1,350,000 по 382.10 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму $18,590,000 по 386.00 драмов/1 доллар США.
С 14 по 20 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12.9 млрд. драм, а долларовых кредитов – $16.4 млн., сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.