28 Սեպտեմբեր 2009 - 17:14 AMT
«Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի 31 մասնաճյուղերումայսուհետ սահմանվելու են արտարժույթիփոխանակման շուկայականից առավել նպաստավորփոխարժեքներ, հաղորդում է բանկի հասարակայնության հետկապերի ծառայությունը: Հաճախորդներին ընձեռվելու է նաեւ փոխարժեքների սակարկման հնարավորություն: «Փոխարկային կորուստներից խուսափելու նպատակով, «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգից օգտվող հաճախորդների համար, արտարժույթ փոխանակելիս սահմանվել են նաեւ որոշակի արտոնություններ», – նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշել է «Յունիբանկ»-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Սամվել Գրիգորյանը, «Յունիստրիմ» համակարգով դրամական փոխանցում ստացած հաճախորդից ռուսական ռուբլու առքը «Յունիբանկ»-ի ցանկացած մասնաճյուղում կկատարվի այդ օրվա դրությամբ բանկում սահմանված փոխարժեքից 0,05 դրամով բարձր փոխարժեքով: Իսկ եթե գումարը հաճախորդին ուղարկվում է Ռուսաստանի Դաշնությունից անմիջապես ՀՀ դրամով, ապա այս դեպքում փոխանցման միջնորդավճարը կազմում է 0%: Պարզապես փոխանցում կատարողը պետք է հանձնարարի ռուսաստանյան բանկի սպասարկող մենեջերին գումարը փոխանցել ՀՀ դրամով:

В 31 филиалах Юнибанка будут предлагать более благоприятные курсы инвалюты, по сравнению с рыночными, сообщает пресс-служба банка. Одновременно, клиентам будет предоставлена возможность приценивать курсы. «С целью избежания потерь от обмена валюты для клиентов, пользующихся системой денежных переводов Юнистрим, будут установлены льготы», – говорится в сообщении.
Как отметил заместитель председателя Правления Юнибанка Самвел Григорян, для клиентов, получающих денежные переводы, продажу рубля можно будет осуществить в любом филиале банка на 0.05 драмов выше установленного курса. А если денежный перевод был осуществлен в драмах, то в этом случае комиссионная плата составит 0%.