30 Սեպտեմբեր 2009 - 14:35 AMT
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Synopsys ընկերության նախագահ եւ գլխավոր օպերացիոն տնօրեն Չի Ֆուն Չանին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Տիգրան Սարգսյանը բարձր է գնահատել կազմակերպության գործունեությունն ու ծրագրերը: Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ տեղյակ է Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտն աշխարհին ներկայացնելու ու առաջ մղելու Synopsys-ի շնորհակալ նախաձեռնություններին:
Գործադիրի ղեկավարն անդրադարձել է նաեւ Հայաստանի Հանրապետությունում կազմակերպության աշխատանքների ընդլայնման հնարավորությանը, Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանն ուղղված Armtech ձեռնարկի կազմակերպմանն ու Synopsys-ի հայաստանյան ներկայացուցչության աշխատանքներին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայությունը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял делегацию компании Synopsys во главе с президентом и генеральным операционным директором Чи-Фун Чаном.
Приветствуя гостей, глава правительства Армении высоко оценил программы и деятельность компании Synopsys в Армении. Тигран Сарктсян отметил, что он информирован об проводимых компанией инициативах, направленных на продвижение сферы информационных технологий в Армении и представление их мировому сообществу.
Премьер-министр затронул вопросы расширения процесса подготовки Армении к проведению глобального конгресса достижений высоких технологий – ArmTech и вопросы, касающиеся деятельности представительства компании Synopsys в Армении. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе правительства Армении.