1 Հոկտեմբեր 2009 - 11:28 AMT
Հնդկական ապրանքների ցուցահանդեսը տեղի կունենա Երեւանում` հոկտեմբերի 7-15-ը «Դինամո» մարզահամալիրում: Այս մասին PanARMENIAN.NET-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի Առեւվտրա-արդյունաբերական պալատի մամլո քարտուղար ՎրեԺ Սարուխանյանը: Նրա խոսքերով ցուցահանդեսին կներկայացվեն տարբեր հնդկական ապրանքներ` մանկական հագուստ, ձեռագործ աշխատանքներ, զարդեր, գորգեր, նորաձեւ հագուստ, կաշվե իրեր, տեքստիլ, պարենամթերքներ:
ՀԱԱՊ եւ ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանատան միջեւ պայմանավորվածություն կա անցկացնել այդպիսի ցուցահանդեսներ տարին երկու անգամ` գարնանը եւ աշնանը: «Նմանատիպ ցուցահանդես-վաճառքը աջակցում է առեւտրա-տնտեսական հարաբերությունների բարելավմանը Հայաստանի եւ Հնդկաստանի միջեւ»,- ասել է Սարուխյանը:
Գարնանային ցուցահանդեսը մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց կանանց շրջանում:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են` Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատը եւ ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանատունը:

1 Октябрь 2009 - 11:28 AMT
Выставка индийских товаров пройдет с 7 по 15 октября в спортивном комплексе «Динамо» в Ереване, сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Торгово-промышленная палата Армении Вреж Саруханян. По его словам, на выставке будут представлены различные товары индийского производства: детская одежда, ручная работа, индийские украшения и бижутерия, ковры и покрывала, модная одежда, кожные изделия, текстиль, а также пищевые продукты, в том числе чай.
Между ТПП РА и посольством Индии в Армении есть договоренность о проведении подобных выставок два раза в году – весной и осенью. «Подобные выставки-продажи содействуют улучшению торгово-экономических отношений между Арменией и Индией», – сказал Саруханян.
Интерес армянских женщин к товарам индийского производства вызвал большой ажиотаж на выставке «Лучшее из Индии», которая прошла в Ереване весной 2009 года, такой же повышенный интерес ожидается и на предстоящей выставке.