«Յունիբանկ»-ը հայտարարումէավտովարկավորման ոլորտում նորակցիայիմեկնարկի մասին, որիշրջանակներում, 2009թ.-ի արտադրության Volkswagen Touareg մակնիշի ավտոմեքենա ձեռքբերելու դեպքում, վարկերը կտրամադրվեն արտոնյալ պայմաններով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Այս դեպքում եւ վարկերի տարեկան տոկոսադրույքը, եւ կանխավաճարը սամանվել է 15%: Ընդ որում, եթե հաճախորդը կատարի 40% կամ ավելի կանխավճար, ապա տոկոսադրույքը կնվազեցվի մեկ տոկոսային կետով` մինչեւ 14%-ի: Վարկերի առավելագույն ժամկետը կազմում է 5 տարի, գումարը` 30 մլն դրամ: Ակցիայի վերջնաժամկետն է այս տարվա դեկտեմբերի 31-ը:
Զուգահեռաբար բանկն իրականացնում է նաեւ լայնածավալ ավտովարկավորման ծրագիր օգտագործված ավտոմեքենաների ձեռքբերման համար: Վարկերը տրամադրվում են մինչեւ 5 տարի մարման ժամկետով, տարեկան տոկոսադրույքը` 19 տոկոս, կանխավճարը` 30 տոկոս: Վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 12 մլն դրամ: Առաջնային շուկայից ձեռքբերված ավտոմեքենաների համար պայմանները հետեւյալն են` տարեկան տոկոսադրույքը եւ կանխավճարը` սկսած 15%-ից, գումարը` մինչեւ 50 մլն դրամ:
«Ավտովարկավորման ծավալներով «Յունիբանկ»-ը միշտ էլ շուկայի առաջատարներից մեկն է եղել: Մեր ծրագրերը նախատեսված են եկամտի տարբեր մակարդակ եւ պահանջարկ ունեցող հաճախորդների համար: Նշեմ, որ վարկառուները կարող են կատարել վարկի ամբողջ գումարի կամ մասնակի վաղաժամկետ մարումներ` առանց տույժերի գանձման»,- ասում է «Յունիբանկ»-ի ավտովարկավորման գծով տնօրեն Դավիթ Մակարտիչանը:
Նշենք, որ 2009թ.-ի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ բանկի ավտովարկավորման պորտֆելը կազմել է մոտ 8,4 մլրդ դրամ:

Юнибанк объявляет о новой акции в сфере автокредитования, в рамках которой, в случае приобретения автомобиля марки Volkswagen Touareg выпуска 2009г., кредиты будут предоставляться по льготным условиям, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, в этом случае и для годовой процентной ставки и для предоплаты установлено 15% годовых. Если клиент заплатит 40% и более предоплаты, процентная ставка будет сокращена на 1 процентный пункт – 14%. Максимальный срок кредита – 5 лет, сумма – 50 млн. драмов, последний срок акции – 31 декабря 2009 года.
Параллельно банк осуществляет широкомасштабную программу автокредитования для приобретения использованных машин. Кредиты предоставляются с 5-летним сроком погашения, годовая процентная ставка составляет 19%, предоплата – 30%. Максимальная сумма кредита -12 млн. драмов. Для автомобилей, купленных на первичном рынке, годовая процентная ставка – 15%, сумма кредита – 50 млн. драмов.
По словам директора по линии автокредитования Юнибанка Давида Мкртчяна, по объему автокредитования Юнибанк всегда был на первом месте. «Наши программы запланированы для клиентов, имеющих разные уровни дохода и спроса. Заимодавцы могут осуществить полное или частичное погашение кредитов раньше срока без взысканий», – добавил он.