«Յունիբանկ»-ը հայտարարումէավտովարկավորման ոլորտում նորակցիայիմեկնարկի մասին, որիշրջանակներում, 2009թ.-ի արտադրության Volkswagen Touareg մակնիշի ավտոմեքենա ձեռքբերելու դեպքում, վարկերը կտրամադրվեն արտոնյալ պայմաններով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Այս դեպքում եւ վարկերի տարեկան տոկոսադրույքը, եւ կանխավաճարը սամանվել է 15%: Ընդ որում, եթե հաճախորդը կատարի 40% կամ ավելի կանխավճար, ապա տոկոսադրույքը կնվազեցվի մեկ տոկոսային կետով` մինչեւ 14%-ի: Վարկերի առավելագույն ժամկետը կազմում է 5 տարի, գումարը` 30 մլն դրամ: Ակցիայի վերջնաժամկետն է այս տարվա դեկտեմբերի 31-ը:
Զուգահեռաբար բանկն իրականացնում է նաեւ լայնածավալ ավտովարկավորման ծրագիր օգտագործված ավտոմեքենաների ձեռքբերման համար: Վարկերը տրամադրվում են մինչեւ 5 տարի մարման ժամկետով, տարեկան տոկոսադրույքը` 19 տոկոս, կանխավճարը` 30 տոկոս: Վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 12 մլն դրամ: Առաջնային շուկայից ձեռքբերված ավտոմեքենաների համար պայմանները հետեւյալն են` տարեկան տոկոսադրույքը եւ կանխավճարը` սկսած 15%-ից, գումարը` մինչեւ 50 մլն դրամ:
«Ավտովարկավորման ծավալներով «Յունիբանկ»-ը միշտ էլ շուկայի առաջատարներից մեկն է եղել: Մեր ծրագրերը նախատեսված են եկամտի տարբեր մակարդակ եւ պահանջարկ ունեցող հաճախորդների համար: Նշեմ, որ վարկառուները կարող են կատարել վարկի ամբողջ գումարի կամ մասնակի վաղաժամկետ մարումներ` առանց տույժերի գանձման»,- ասում է «Յունիբանկ»-ի ավտովարկավորման գծով տնօրեն Դավիթ Մակարտիչանը:
Նշենք, որ 2009թ.-ի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ բանկի ավտովարկավորման պորտֆելը կազմել է մոտ 8,4 մլրդ դրամ:

Unibank announced a new action in the sphere of auto credits, in the framework of which in case of purchasing the automobile of the model Volkswagen Touareg credits will be given under privileged terms. In this case the annual interest rate and the advance payment are established to be15 %. If the client pays 40 % and more of advance payment, the interest rate will be reduced by 1 percentage point (14 %). The maximum term of credits is 5 years, the sum_50 million drams. The last date of the action is the 31 of December of 2009.
In parallel the bank carries out the large-scale program of auto credits for purchasing used cars. Credits are given by 5-year term of repayment; the annual interest rate makes 19 %, the advance payment_30 %. The maximum sum of the credit is 12 one million drams. For the cars bought from the primary market, annual interest rate is 15 %, the sum is 50 million drams.
”By the amount of auto credits the Unibank has always been in the first place. Our programs are planned for the clients having different levels of income and demand. I will notice, that creditors can carry out full or partial repayment of credits before the term without penalties,” Unibank auto crediting department director David Mkrtchyan stated.
For September 30th of 2009 the bank portfolio of autocredits has made 8.4 billion drams, Unibank press service reported.