Տարբեր ոլորտներում հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների խորացման եւ ընդլայնման համար, Մարսելից Հայաստան կուղարկվի տեխնիկական աջակցության պատվիրակությունը, լրագրողներին հաղորդել է, Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում Ֆրանսիայի Ազգային Ժողովի պատգամավոր, Պրովանս-Ալպ-Կոտ դ`Ազյուր շրջանի խորհրդի նախագահ Միշել Վոզելին:
Նրա խոսքերով, տեխնիկական պատվիրակության առաքելության հարցերը մանրամասն քննարկվել են Վոզելիի ու Երեւանի քաղաքապետի եւ ՀԱԳ նախարարի տեղակալի հետ հանդիպումների ընթացքում: «Տեխնիկական աջակցության խորհրդատուները Հայաստանում կանցկացնեն համատեղ ծրագրերի իրականացման համար լուծումների մշակման աշխատանքներ այն ոլորտներում, որտեղ հնարավոր կլինի հաստատել լավագույն համագործակցությունը, մասնավորապես` առողջապահության, կրթական, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, արդյունաբերական արտադրության, այդ թվում նաեւ քիմիական արդյունաբերության զարգացման ոլորտներում», – պարզաբանել է Վոզելին:
Բացի այդ, նա հաղորդել է, որ Երեւանի քաղաքապետի հետ քննարկվել են Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի առեւտրի տների միջեւ հարաբերությունների խորացման մասին հարցերը:

Для расширения и углубления армяно-французского сотрудничества в разных сферах из Марселя в Армению будет отправлена делегация по техническому содействию, сообщил журналистам на пресс-конференции в Ереване председатель областного совета Прованс-Альп-Кот д’Азюр, депутат Национального Собрания Франции Мишель Возели.
По его словам, вопросы миссии технической делегации были подробно обсуждены в ходе встреч Возели с мэром г. Еревана и заместителем министра иностранных дел Армении. «Консультанты по техническому содействию проведут в Армении работы по разработке решений реализации совместных программ в тех сферах, где возможно установить наилучшее сотрудничество, в частности, в сфере здравоохранения, развития промышленного производства, в том числе и химической промышленности, образования, информационных технологий», – пояснил Возели.
Помимо этого председатель областного совета Прованс-Альп-Кот д’Азюр сообщил, что с мэром города Еревана были обсуждены вопросы углубления торговых отношений между Армянским и Французским торговыми домами.