Տաջիկստանը ֆինանսների նախարար Սաֆարալի Նաջմիդդինովին իր լիազոր ներկայացուցիչն է նշանակել Եվրասիական զարգացման բանկում, իսկ Ներդրումների ու պետական գույքի կառավարման պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Աբդուգաֆոր Ռախմոնովին` նրա տեղակալի պաշտոնում: Այս մասին ասվում է PanARMENIAN.Net-ի ստացած հաղորդագրության մեջ, որը տրամադրել է «Օգտակար կապեր» հաղորդակցային գործակալության հաճախորների հետ աշխատանքի գծով ավագ մենեջերի ասիստենտ Իրինա Լագունովան:
Մինչ այժմ ԵԱԶԲ-ի Խորհրդի կազմում էին ՌԴ-ի Ղազախստանի ու Հայաստանի ներկայացուցիչները: Հայաստանը ներկայացնում էին ՀՀ էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն ու նրա տեղակալ Իոսիֆ Իսայանը;
Ընթացիկ տարվա հունիսին Տաջիկստանը դարձավ բանկի չորրորդ լիարժեք մասնակիցը:
Եվրասիական զարգացման բանկը միջազգային ֆինանսական կազմակերպություն է, որի հիմնադիրներն են Ռուսաստանն ու Ղազախստանը (2006): Բանկի կանոնադրական կապիտալը կազմում է 1,5 մլրդ ԱՄՆ դոլար:

Tajikistan Finance Minister Safarali Najmiddinov was appointed as state representative in the Eurasian Development Bank Council . Deputy Minister of Economic Development and Trade Mr. Abdugafor Rahmonov was appointed as his deputy. In accordance with the EDB Charter after official notification to the Bank, they became members of the Council, Irina Lagutova, assistant to the senior manager of “Useful Links” communications agency told a PanARMENIAN.Net reporter.
In June this year, Tajikistan has completed all necessary procedures related to joining the EDB, and became the fourth full-fledged member of EDB.
The Eurasian Development Bank is an international financial institution established by Russia and Kazakhstan in January 2006 to promote market economies of the states parties, their sustainable economic growth and expansion of mutual trade and economic ties. Capital EDB is equal to 1,5 billion USD.