Փոքր եւ միջինբիզնեսիվարկավորումը «Յունիբանկ»-ի համարմիշտ էլ հանդիսացել էզարգացման առաջնահերթ ուղղություններից մեկը: Կուտակված փորձը եւ տեխնոլոգիաների իմացությունը հնարավորություն է տալիս բանկին ձեռնարկություններին տրամադրել համալիր սպասարկում եւ գործիքների լայն տեսականի, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: «Մեր մրցակցային առավելությունները` մատչելի ֆինանսական միջոցներն են, ինչպես նաեւ մասնաճյուղային խոշոր ցանցը` 31 մասնաճյուղ», -ասում է Վարչության նախագահի տեղակալ, Կորպորատիվ բիզնեսի գծով տնօրեն Արա Ավագյանը: «Բարդ տնտեսական պայմաններում մենք փորձեցինք մեր բիզնես ծրագիրը կազմել հաճախորդների համար առավելագույնը շահավետ: Մենք չենք գանձում տույժեր վարկի վաղաժամկետ մարման համար եւ չունենք թաքցված միջնորդավճարներ»:
Որպես ֆինանսավորման գործիք «Յունիբանկ»-նառաջարկում է վարկեր արտադրության ընդլայնման, սարքավորումների փոխարինման, շրջանառու միջոցների համալրման եւ բիզնեսի հետ կապված այլ նպատակների համար: Փոքր եւ միջին բիզնեսի համար վարկի գումարը կազմում է մինչեւ 1 մլն դոլար: Խոշոր հաճախորդներին տրամադրվում են մինչեւ 4,5 մլն դոլար վարկեր: «Յունիբանկ»-ի առավելություններից է երկարաժամկետ վարկը. փոքր եւ միջին բիզնեսի ներկայացուցիչները վարկը կարող են ստանալ մինչեւ 5 տարի ժամկետով: Տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է 15%-ից մինչեւ 22%:
Առանձին գործումէվարկային ծրագիր «ռուսական վարկի» շրջանակներում: Այս բիզնես-վարկերի պայմանները հետեւյալն են` տարեկան տոկոսադրույքը` 15%, ժամկետը` 5 տարի, վարկի գումարը փոքր եւ միջին բիզնեսի համար` մինչեւ 50 մլն դրամ, իսկ վերամշակող եւ մթերող կազմակերպությունների համար` մինչեւ 500 մլն դրամ:
Բանկը սկսել է նաեւ տրամադրել նոր ծառայություն` «Բիզնես-լոմբարդ» վարկ, որը նպատակաուղղված է բիզնեսի գործարկման համար: Վարկերի տրամադրումը իրականացվում է առանց ֆինանսական վերլուծության` խանութների գրավադրմամբ: Վարկը տրամադրվում է ԱՄՆ դոլարով, տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է 22%, վարկի ժամկետը` 24 ամիս: Վարկի գումարը կազմում է 50 հազար դոլար:
Իրպարտաճանաչ վարկառուներինբանկըառաջարկում էօգտվել էքսպրես վարկից: «Այս գործիքի անվանումը` «Արագ վարկ»-ը, ինքն իր մասին արդեն խոսում է: Վարկը տրամադրվում է ընդամենը 2-3 օրվա ընթացքում: «Արագ վարկը» տրամադրվում է առանց լրացուցիչ ֆինանսական վերլուծության` նախորդ տարի մարված գումարի 1,5 պատիկի չափով, բայց ոչ ավելի քան 30 հազար դոլարը: Տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է 20%, մարման ժամկետը` 3 տարի»,- նշեց Արա Ավագյանը:

Кредитования малого и среднего бизнеса для “Юнибанка” всегда являлось одним из приоритетных направлений развития. Накопленный опыт работы и знание технологий позволяет банку предоставлять компаниям комплексное обслуживание и широкую линейку продуктов, сообщает пресс-служба банка. В качестве инструментов финансирования бизнеса «Юнибанк» предлагает кредиты на расширение производства, замену оборудования, пополнение оборотных средств, другие цели связанные с бизнесом. Сумма бизнес-кредита для малого и среднего бизнеса составляет до 1 млн. долларов. Крупным клиентам кредиты предоставляются в размере до 4,5 млн. долларов. Конкурентным преимуществом “Юнибанка” является долгосрочное кредитование: представители малого и среднего бизнеса могут получить кредит на срок до 5 лет. Процентная ставка от 15% до 22%.
По словам заместителя председателя Правления, директора по корпоративному бизнесу «Юнибанка» Ара Авагяна, в условиях сложной экономической ситуации банк попытался сделать программу бизнес-кредитования максимум удобным и выгодным для клиентов. «Мы не взимаем штрафов за досрочное погашение кредита, и у нас нет скрытых комиссий», – отметил он.
Отдельно действует кредитная программа в рамках российского кредита. Условия этих бизнес-кредитов следующие: годовая процентная ставка-15%-ов, срок – 5 лет, сумма кредита для малого и среднего бизнеса – до 50 млн. драмов, а для перерабатывающих и заготовляющих компаний – до 500 млн. драмов.
Также банк начал предлагать новый продукт – кредит “Бизнес-Ломбард”. Выдача кредитов осуществляется без финансового анализа, под залог магазинов. Кредит предоставляется в долларах, процентная ставка составляет 22% годовых, срок кредита – до 24 месяцев. Сумма кредита составляет 50 тыс. долларов.
Своим добросовестным заемщикам банк предлагает воспользоваться возможностью получения экспресс кредита -«легкий кредит». Кредит предоставляется в течение 2-3 дней. «Легкий кредит» предоставляется без дополнительного финансового анализа в размере 1,5 кратной суммы погашенной за предыдущий год, но не более 30 тысячи долларов Годовая процентная ставка по легкому кредиту составляет 20%-ов, срок погашения – 3 года.