Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 6-ին Ստամբուլում: Մրցանակը «Կոնվերս բանկի» տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարՏիգրան Դավթյանին է հանձնել անձամբ` GLOBAL FINANCE ամսագրի գլխավոր խմբագիր Ժոզե Դ. Ջիառապուտոն (Joseph D. Giarraputon):
Տեղեկացնենք, որ այս անվանակարգում ողջ տարածաշրջանում «Կոնվերս բանկից» բացիմրցանակի է արժանացել միայն Վրաստանի խոշորագույն բանկերից մեկը:Ի դեպ, արդեն 6-րդ անգամ է, ինչ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ն GLOBAL FINANCE ամսագրի կողմից տարբեր անվանակարգերում ճանաչվում է որպեսՀայաստանի լավագույն բանկ:
Տեղեկացնենք, որ ամերիկյանGLOBAL FINANCE ամսագրի խմբագրական-վերլուծական խումբըհիմնվելով սուբյեկտիվ – օբյեկտիվ գործոնների վրա ուսումնասիրում -ընտրում է տվյալ տարածաշրջանի երկրների արտարժույթիառք ու վաճառք իրականացնող գործակալներին, ընդ որում` ընտրության չափանիշները ներառում են գործարքների ծավալները, շուկայում զբաղեցրած դիրքը, սպասարկման որակը, մրցակցային գներն ու նոր տեխնոլոգիաների առկայությունը:

The famous American GLOBAL FINANCE journal has recognized “Converse Bank” CJSC as “Armenia’s Best Bank of 2009 in Foreign Currency Exchange for 4 years’ running” the banks press service reports.
The award-giving ceremony took place on October 6 in Istanbul. The editor in chief, Mr. Joseph D. Giarraputo himself handed the prize to Tigran Davtyan, Acting Executive Director of “Converse Bank”.
This is the sixth time the journal recognizes Bank as the best in Armenia.
The editorial and analytical group of the American GLOBAL FINANCE studies and elects agents from the countries in the given region, which perform foreign currency trading. Moreover, election criteria include transaction volumes, market position, service quality, competitive prices and availability of new technologies.