13 Հոկտեմբեր 2009 - 10:24 AMT
2009թ. սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ կազմել են 44 մլրդ դրամ, ժամկետային ավանդներն աճել են 3.8 անգամ, իսկ մեկ տարվա ընթացքում` 7.6 անգամ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Իրավաբանական անձանց ավանդներն ընթացիկ տարվա 9 ամսում աճել են 3.3 անգամ, իսկ մեկ տարվա ընթացքում` 9.1 անգամ եւ 30.09.09թ. դրությամբ կազմել 32 մլրդ դրամ, ընդ որում, իրավաբանական անձանց ավանդները կազմում են ընդհանուր ժամկետային ավանդների 74%-ը, չնայած այն հանգամանքին, որ ավանդների 100 %-ով ապահովագրման Բանկի նախաձեռնությունը վերաբերվում է միայն ֆիզիկական անձանց ավանդներին:
Ֆիզիկական անձանց ավանդներն ընթացիկ տարում աճել են 5.9 անգամ, իսկ մեկ տարվա ընթացքում` 5.2 անգամ եւ 30.09.09թ. դրությամբ կազմել են 11 մլրդ դրամ:
Միայն III եռամսյակում ֆիզիկական անձանց ավանդների աճը կազմել է 80%, իսկ իրավաբանական անձանց ավանդների աճը` 24 %: Բանկի ակտիվներն ընթացիկ տարում աճել են 90 %-ով եւ 9 ամսվա արդյունքներով կազմել 93.0 մլրդ դրամ:

По состоянию на 30 сентября 2009 года объем срочных вкладов в Америабанке составил 44 млрд. драмов, при этом за девять месяцев срочные депозиты выросли в 3,8 раза, а за год в 7, 6 раза, сообщает пресс-служба банка.
Объем вкладов юридических лиц за 9 месяцев текущего года вырос в 3,3 раза, а за год – в 9,1 раза. По состоянию на 30 сентября 2009 года объем вкладов юридических лиц банка составил 32 млрд. драмов.
Согласно сообщению, 74% привлеченных срочных вкладов за отчетный период составляют вклады юридических лиц, хотя инициатива банка по 100% страхованию депозитов касается только вкладов физических лиц.
Вклады физических лиц в текущем году выросли в 5,9 раза, а в течение одного года – в 5,2 раза, и по состоянию на 30 сентября 2009 года достигли 11 млрд. драмов. При этом только в третьем квартале рост вкладов физических лиц составил 80%, а юридических лиц – 24%.
В тоже время, активы банка в текущем году выросли на 90% и по итогам девяти месяцев составили 93 млрд. драмов.