Ինչպես հայտարարել էինք 2009 թվականի սեպտեմբերի 18-ի մամլո թողարկման մեջ , Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանը պլանավորում է դառնալ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) տարածաշրջանային կենտրոն`ԱՊՀ երկրներում Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբի անդամ բանկերին տրամադրելով ՏՏ սպասարկում: Այօր մենք ուրախ ենք հայտարարել, որ սկսած 2009 թվականի սեպտեմբերից, Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանի «Էյչ-Էս-Բի-Սի ունիվերսալ բանկային ծրագիրը» («HSBC Universal Banking» «HUB») սպասարկող յոթ ծրագրավորողներից բաղկացած թիմն ընդլայնել է իր գործառնությունները` աջակցելով Վրաստանում, Ղազախստանում – Ռուսաստանում Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկերի համապատասխան բաժիններին, այսպիսով դառնալով «Տարածաշրջանային Աջակցության Թիմ»:
Վերոհիշյալ ծրագիրը Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբի սեփականությունը հանդիսացող համակարգչային ծրագրերի փաթեթ է: Այն ապահովում է բանկային – ներդրումային գործառնությունների լայն շրջանակ, բավարարում է տարբեր երկրներում հաճախորդների բանկային պահանջները, ինչպես նա- նպաստում է գործառնություններն արդյունավետ դարձնելու հարցում: Ներկայումս, այս ծրագիրը տեղադրված է 63 երկրներում, որի միջոցով իրականացվում են տարեկան 764 միլիոն գործառնություններ` սպասարկելով աշխարհի 10 միլիոն հաճախորդների ակտիվ հաշիվներ:
Հայաստանում հիմնված «Տարածաշրջանային Աջակցության Թիմը», տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում տիրապետելով բարձրակարգ գիտելիքների – փորձառության, տարածաշրջանի Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկերին աջակցելու նպատակով կիրականացնի մի շարք կար-որ գործառնություններ:
2010 – 2011 թվականներին թիմը պլանավորում է ընդլայնել իր սպասարկման շրջանակները դեպի Կենտրոնական, Ար-մտյան – այլ Եվրոպական երկրներ:

13 Октябрь 2009 - 13:43 AMT
Начиная с сентября 2009 года обслуживающая «Универсальную банковскую программу HSBC» группа программистов HSBC Банк Армения расширила свою деятельность, предоставляя содействие соответствующим подразделениям HSBC в Грузии, Казахстане и России, тем самым, став «Группой по региональному содействию».
Как отмечается в сообщении, предоставленном пресс-службой HSBC Банк Армения, еще в сентябре 2008 года Банк планировал стать региональным центром информационных технологий, который будет предоставлять IT услуги банкам-членам Группы HSBC в странах СНГ.
Указанная программа Группы HSBC представляет собой пакет компьютерных программ, которые являются собственностью Группы. Она обеспечивает широкий спектр банковских и инвестиционных операций, обеспечивает потребности клиентов в разных странах и способствует эффективности осуществляемых этих операций. На данный момент программа установлена в 63 странах, с ее помощью реализуется операций на общую сумму 764 млн. долларов, обслуживая порядка 10 млн. активных клиентских счетов.
Созданная в Армении «Группа по региональному содействию», обладающая достаточным опытом и знаниями в сфере информационных технологий, с целью содействия региональным банкам HSBC будет осуществлять ряд очень важных операций.
В 2010-2011 г.г. группа планирует расширить географию своего обслуживания в Центральной, Западной и других направлениях Европы.