13 Հոկտեմբեր 2009 - 13:47 AMT
Նոյեմբերի 1-դեկտեմբերի 30 Երեւանում տեղի կունենա «Գնի’ր հայկականը» ազգային քարոզարշավը, որը կազմակերպվել է «Ջրից դեպի շուկա» ծրագրի շրջանակներում:
Քարոզարշավի նպատակն է` հայ սպառողների շրջանում խթանել հայկական ապրանքի բաշխումը: Քարոզարշավը նպաստելու է հայկական ապրանքի վաճառքի ծավալի մեծացմանը ոչ միայն տեղական շուկաներում, այլեւ արտասահմանյան:
«Գնի’ր հայկականը» ազգային քարոզարշավի շրջանակներում տեղի կունենան մամլո ասուլիսեր, գովազդային քարոզչություններ սուպերմարկետներում, տեսահոլովակների ցուցադրություն Հայաստանի զանազան հեռուստաալիքներով, լրատվամիջոցների կողմից քարոզարշավի լուսաբանում եւ հայկական արտադրության ապրանքի փորձարկում:

13 Октябрь 2009 - 13:47 AMT
В Ереване с 1 ноября по 30 декабря пройдет национальная кампания “Купи армянское”, организованная в рамках программы “От воды к рынку”.
Цель кампании – стимулировать распределение армянского продукта среди армянского потребителя. Кампания будет способствовать повышению объема продаж армянского продукта не только на местных рынках, но и на зарубежных.
В рамках кампании “Купи армянское” пройдут пресс-конференции, рекламные кампании в супермаркетах, показ видеороликов по разным телеканалам Армении, освещение кампании СМИ и дегустация продуктов армянского производства.