15 Հոկտեմբեր 2009 - 17:26 AMT
Հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ընդունել է Ուկրաինայի Խարկովի նահանգապետ Արսեն Ավակովին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը։
Ողջունելով հյուրերին` ՀՀ կառավարության ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ նահանգապետի այցը կնպաստի Հայաստանի Հանրապետության եւ Ուկրաինայի փոխշահավետ համագործակցության խորացմանը։
Նահանգապետ Արսեն Ավակովը ՀՀ վարչապետին տեղեկացրել է, որ Խարկովի նահանգի եւ ՀՀ Լոռու, Շիրակի, Տավուշի եւ Վայոց Ձորի մարզերի միջեւ համագործակցության լայն հնարավորություններ եւ զարգացման հեռանկարներ կան, մասնավորապես` գյուղատնտեսության, գինեգործության եւ զբոսաշրջության ոլորտներում, ինչը կարող է նոր թափ հաղորդել երկու երկրների միջեւ ծավալված փոխգործակցությանը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայ-ուկրաինական առեւտրատնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի` հոկտեմբերի 16-ին կայանալիք չորրորդ նիստին, ինչպես նաեւ կրթության եւ գիտության, էներգետիկայի բնագավառներում հնարավոր գործակցությանը։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարականներ է տվել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ուղղությամբ, հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը։

15 Октябрь 2009 - 17:26 AMT
15-го октября премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял губернатора Харьковского региона Украины Арсена Авакова и возглавляемую им делегацию.
Приветствуя гостей, глава армянского правительства отметил, что визит губернатора будет способствовать углублению взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Украиной.
Арсен Аваков сообщил Саркисяну, что между Харьковом и регионами РА (Лори, Шираком, Тавушем и Вайоц Дзором) есть достаточно хорошие перспективы для развития сотрудничества, в частности, в сферах сельского хозяйства, виноделия и туризма.
Собеседники затронули тему четвертого заседания межправительственной комиссии Армения-Украина по торгово-экономическим вопросам, которое состоится 16-го октября, а также возможного сотрудничества в сферах образования, науки, энергетики, сообщает пресс-служба правительства РА.