16 Հոկտեմբեր 2009 - 13:12 AMT
Pan Armenian Expo 2009 միջազգային ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 23-25 Երեւանում` Կ.Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատի մամլո քարտուղար Վրեժ Սարուխանյանը: Նրա խոսքով, ծրագրվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցեն ավելի քան 100 ձեռնարկատերեր: «Ցուցահանդեսին կմասնակցեն նաեւ բիզնեսի ներկայացուցիչներ Սփյուռքից, որոնց ցուցահանդեսին մասնակցելու հրավեր է ուղարկվել»,- նշել է նա:
Այդ առիթով Սարուխանյանն ավելացրել է, որ հրավերն ուղարկվել է աշխարհի 50 երկրներին, այդ թվում` ԱՄՆ ու Եվրոպայի երկրների հայկական Սփյուռքին:
ՀՀ ԱԱՊ մամլո քարտուղարը տեղեկացրել է, որ առաջիկա ցուցահանդեսի շրջանակներում հոկտեմբերի 23-ին կկայանա բիզնես-ֆորում, իսկ դրա պաշտոնական բացումը ծրագրված է հոկտեմբերի 24-ին:
Pan Armenian Expo 2009 ցուցահանդեսը Հայաստանում անցկացվում է երրորդ անգամ, նրա կազմակերպիչը Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատն է:

Международная выставка PanArmenian Expo 2009 пройдет с 23 по 25 октября в спортивном комплексе им. Демирчяна в Ереване, сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Торгово-промышленной палаты Армении Вреж Саруханян. По его словам, планируется, что в выставке примут участие более 100 предпринимателей. «В выставке также примут участие представители бизнеса из Диаспоры, которым было отправлено приглашение для участия в выставке», – отметил он.
В связи с этим Саруханян добавил, что приглашение было разостлано 50 странам мира, в том числе представителям армянской Диаспоры в США и стран Европы.
Пресс-секретарь ТПП РА проинформировал, что в рамках предстоящей выставки 23 октября состоится бизнес-форум, а ее официальное открытие запланировано на 24 октября.
Выставка PanArmenian Expo 2009 пройдет в Армении в третий раз, ее организатором является Торгово-промышленная палата Армении.