16 Հոկտեմբեր 2009 - 13:12 AMT
Pan Armenian Expo 2009 միջազգային ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 23-25 Երեւանում` Կ.Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատի մամլո քարտուղար Վրեժ Սարուխանյանը: Նրա խոսքով, ծրագրվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցեն ավելի քան 100 ձեռնարկատերեր: «Ցուցահանդեսին կմասնակցեն նաեւ բիզնեսի ներկայացուցիչներ Սփյուռքից, որոնց ցուցահանդեսին մասնակցելու հրավեր է ուղարկվել»,- նշել է նա:
Այդ առիթով Սարուխանյանն ավելացրել է, որ հրավերն ուղարկվել է աշխարհի 50 երկրներին, այդ թվում` ԱՄՆ ու Եվրոպայի երկրների հայկական Սփյուռքին:
ՀՀ ԱԱՊ մամլո քարտուղարը տեղեկացրել է, որ առաջիկա ցուցահանդեսի շրջանակներում հոկտեմբերի 23-ին կկայանա բիզնես-ֆորում, իսկ դրա պաշտոնական բացումը ծրագրված է հոկտեմբերի 24-ին:
Pan Armenian Expo 2009 ցուցահանդեսը Հայաստանում անցկացվում է երրորդ անգամ, նրա կազմակերպիչը Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատն է:

PanArmenian Expo 2009 international exhibition will be held October 23 to 25 at the Sports Complex after. Demirchyan in Yerevan, Vrezh Sarukhanyan spokesman for the Armenian Chamber of commerce told a PanARMENIAN.Net reporter. This this the third time the Chamber of Commerce of Armenia organizes PanArmenian Expo 2009.
According to him, the it is expected that exhibition will host more than 100 entrepreneurs from 50 countries. “The exhibition will also be attended by business representatives from Diaspora, invited to take part in the event,” he said.
The invitations were sent representatives of Armenian Diaspora in the United States and Europe. As a part of the exhibition a business forum will be held on October 23, and the official opening is scheduled for October 24.