19 Հոկտեմբեր 2009 - 09:54 AMT
Բանկ ՎՏԲ (Արմենիա) երկարացրել է «ՎՏԲ-Էքսպրես» ժամկետային ավանդի գործողությունը մինչեւ 2009 դեկտեմբերի 1-ը
Հաշվի առնելով «ՎՏԲ-Էքսպրեսս» ժամկետային ավանդի բարձր պահանջարկը Հայաստանի ֆիզիկական անձանց դեպոզիտների շուկայում, որի հիմքում երկրի ավանդատուների շահագրգռվածությունն է այդ ապրանքում` ՎՏԲ բանկը (Արմենիա) որոշում է ընդունել երկարացնել բնակչությունից միջոցների ընդունումը մինչեւ 2009թ. դեկտեմբերի 1-ը ներառյալ: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: «Բանկը հերթական անգամ օպերատիվ արձագանքեց շուկայի ազդանշաններին եւ ցույց տվեց ավանդատուներին սատարելու, նրանց սղաճային ռիսկերը նվազագույնի հասցնելու իր պատրաստակամությունը»-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«ՎՏԲ-Էքսպրեսս» ժամկետային ավանդը թույլ է տալիս դրամով կարճ ժամկետով` 15-90 օր, ներդնել ազատ միջոցները բարձր տոկոսադրույքով:

19 Октябрь 2009 - 09:54 AMT
Учитывая высокую  востребованность срочного вклада “ВТБ-Экспресс” на рынке депозитов физических лиц в Армении, основанную на заинтересованности вкладчиков по всей стране в продукте, Банк ВТБ (Армения) принял решение продлить прием средств от населения на этот вклад до 1 декабря 2009 года включительно. Об этом сообщает пресс-служба банка.
«Банк в очередной раз оперативно отреагировал на сигналы рынка и продемонстрировал свою готовность поддержать вкладчиков, минимизировать их инфляционные риски», – говорится в сообщении.
Срочного вклада “ВТБ-Экспресс” позволяет вкладывать временно свободные средства в драмах на короткие сроки: от 15 до 90 дней, с высокой процентной ставкой.