19 Հոկտեմբեր 2009 - 09:59 AMT
Համաշխարհային բանկի խմբի անդամներ` Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիան (IFC) եւ ) Արդշինինվեստբանկը ստորագրել է խորհրդատվական, ծառայությունների մատուցման պայմանագիր համաձայն, որի այն կաջակցի բանկի ռիսկերի կառավարման համակարգի բարելավմանը – փոքր ձեռնարկությունների վարկավորման ծավալների ընդլայնմանը, հաղորդում է IFC-ի մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, պայմանագիրը հանդիսանում է տարածաշրջանում ճգնաժամին արձագանքելու IFC-ի ավելի լայն նախաձեռնության մաս, որն ուղղված է բանկային ոլորտի կայունացմանը:
«Որպես առաջատար հայկական բանկ` իր հիմնադրման օրվանից, Արդշինինվեստբանկը մեծ կար-որություն է տալիս ռիսկերի գնահատման ու կառավարման գործընթացներին», – նշել է Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ Կարեն Բալասանյանը: «Մենք բարձր ենք գնահատում համագործակցությունը IFC-ի հետ – համոզված ենք, որ IFC-ի փորձագետների խորհրդատվության կիրառման արդյունքները մեր հաճախորդներին տեսանելի կլինեն մոտ ապագայում»:
IFC-իկովկասյան տարածաշրջանի ղեկավար Թոմաս Լյուբեկն ասաց. «Մենք ուրախ ենք, որ օգնում ենք Հայաստանի խոշորագույն բանկերից մեկին հաղթահարել համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի ազդեցությունը – ավելացնել իր գործառնությունների կայունությունը: Դա կնպաստի երկրում տնտեսական աճի լրացուցիչ հնարավորությունների ստեղծմանը»:

19 Октябрь 2009 - 09:59 AMT
Член Группы Всемирного банка – Международная финансовая корпорация (IFC) и «Ардшининвестбанк» подписали соглашение о предоставлении консультационных услуг по усовершенствованию системы управления рисками и по расширению объемов финансирования малого и среднего бизнеса, сообщает пресс-служба IFC.
Согласно сообщению, данное соглашение является частью инициативы IFC по реагированию на кризис в регионе, которая направлена на стабилизацию банковского сектора.
По словам заместителя председателя правления «Ардшининвестбанка» Карена Баласаняна, являясь одним из передовых армянских банков, «Ардшининвестбанк» придает особое значение оценки и управлению рисков. «Мы высоко оцениваем сотрудничество с IFC и уверены, что результаты применения советов экспертов IFC наши клиенты почувствуют уже в ближайшем будущем», – отметил он.
Со своей стороны региональный директор IFC по странам Кавказа Томас Любек добавил, что данное соглашение будет содействовать созданию дополнительных возможностей для экономического роста в стране.