«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի Շենգավիթ համայնքի,Հայփոստի Երեւանի նորացված փոստային բաժանմունքի բացմամբ սկսվել է Հայփոստ-Մարաթոն ծրագրի իրականացումը, հաղորդում է փոստի մամլո ծառայությունը:
Բացման պաշտոնական արարողությանըներկա էինՀՀ կապի -տրանսպորտի նախարար ԳուրգենՍարգսյանը, Շենգավիթ համայնքի ղեկավարՍարգիս Հովհաննիսյանը, Հայփոստ ՓԲԸգլխավորտնօրենիպաշտոնակատար ԱրմանԽաչատուրյանը, ինչպես նա-պաշտոնատար այլ անձինք:
Երեւանում մինչեւտարեվերջ կնորացվի ավելիքան 20 փոստային բաժանմունք:
Ամբողջությամբ նորոգվել – նոր բրենդին է համապատասխանեցվել բաժանմունքը:
Փոխվել եւ նորացվել են ենթակառույցները:
Տեղադրվել են արդի ծրագրերինհամապատասխանող նոր համակարգիչներ:
Նորացվել է մալուխային համակարգը եւ այլն:
Հայփոստ ՓԲԸ-ննախատեսում էմինչեւ տարեվերջ բացել 30-ից ավել նորացված փոստային մասնաճյուղ եւ բաժանմունք հանրապետության ողջտարածքում: Առաջիկատարիներինայդթիվը կհասցվի 250-ի:
Առաջիկայում կմեկնարկիկադրերիվերապատրաստման մեծ ծրագիր:
Ինչպես նաեւ կսկսվեն On-Line ցանցիներդրման աշխատանքները:
Հայփոստ-Մարաթոն ծրագիրըմիտված էՀայաստանիազգային փոստային օպերատորի` Հայփոստի, աշխատանքները համապատասխանեցնելումիջազգային նորմերին, ինչպես նա-բարձրացնելու փոստային ծառայությունների մատուցման – հաճախորդների սպասարկման որակը:

19 Октябрь 2009 - 11:07 AMT
С открытием нового филиала ЗАО «Айпост» в Шенгавитском районе Еревана также стартовала реализация программы Айпост-Марафон, сообщает пресс-служба почты.
На церемонии официального открытия отремонтированного филиала ЗАО «Айпост» присутствовали министр транспорта и связи Армении Гурген Саргисян, глава администрации Шенгавитского района Саргис Ованисян, а также исполняющий обязанности генерального директора ЗАО «Айпост» Арман Хачатурян.
Как отмечается в сообщении, до конца текущего года в Ереване планируется отремонтировать 20 почтовых филиалов, а на всей территории Армении до 30 оснащенных современным оборудованием почтовых филиалов. Помимо этого, число филиалов «Айпост» в ближайшие годы будет увеличено до 250.
В сообщении также отмечается, что в ближайшее время стартует новая программа переподготовки кадров и внедрение On-Line обслуживания во всех филиалах «Айпост».
Программа Айпост-Марафон  направлена на приведение в соответствие с международными стандартами работ национального почтового оператора Армении, которым является «Айпост», а также повышение качества предоставляемых им услуг.