«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի Շենգավիթ համայնքի,Հայփոստի Երեւանի նորացված փոստային բաժանմունքի բացմամբ սկսվել է Հայփոստ-Մարաթոն ծրագրի իրականացումը, հաղորդում է փոստի մամլո ծառայությունը:
Բացման պաշտոնական արարողությանըներկա էինՀՀ կապի -տրանսպորտի նախարար ԳուրգենՍարգսյանը, Շենգավիթ համայնքի ղեկավարՍարգիս Հովհաննիսյանը, Հայփոստ ՓԲԸգլխավորտնօրենիպաշտոնակատար ԱրմանԽաչատուրյանը, ինչպես նա-պաշտոնատար այլ անձինք:
Երեւանում մինչեւտարեվերջ կնորացվի ավելիքան 20 փոստային բաժանմունք:
Ամբողջությամբ նորոգվել – նոր բրենդին է համապատասխանեցվել բաժանմունքը:
Փոխվել եւ նորացվել են ենթակառույցները:
Տեղադրվել են արդի ծրագրերինհամապատասխանող նոր համակարգիչներ:
Նորացվել է մալուխային համակարգը եւ այլն:
Հայփոստ ՓԲԸ-ննախատեսում էմինչեւ տարեվերջ բացել 30-ից ավել նորացված փոստային մասնաճյուղ եւ բաժանմունք հանրապետության ողջտարածքում: Առաջիկատարիներինայդթիվը կհասցվի 250-ի:
Առաջիկայում կմեկնարկիկադրերիվերապատրաստման մեծ ծրագիր:
Ինչպես նաեւ կսկսվեն On-Line ցանցիներդրման աշխատանքները:
Հայփոստ-Մարաթոն ծրագիրըմիտված էՀայաստանիազգային փոստային օպերատորի` Հայփոստի, աշխատանքները համապատասխանեցնելումիջազգային նորմերին, ինչպես նա-բարձրացնելու փոստային ծառայությունների մատուցման – հաճախորդների սպասարկման որակը:

With the opening of a new branch of HayPost in Shengavit district of Yerevan HayPost-Marathon new program was also launched, press-office of HayPost reports.
The official opening ceremony of the new renovated branch of “HayPost” was attended by the RA Minister of Transport and Communications Gurgen Sargsyan, head of the Shengavit district administration Sargis Hovhannisyan, as well as acting director general of HayPost Arman Khachaturyan.
According to the press-release, by the end of the year another 20 post offices to be repaired in Yerevan, and 30 branches equipped with modern equipment in Armenia. Besides, the number of HayPost branches will be increased to 250 in the coming years. A new program of personnel retraining will be launched and on-line services will be introduced in all branches of HayPost in the near future. The HayPost-Marathon is aimed at bringing the activities of Haypost in line with international standards.