20 Հոկտեմբեր 2009 - 12:23 AMT
Նույն օրըԼՂՀ-ի նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգեւատրելու եւ պատվավոր կոչում շնորհելու մասին, հաղորդում է ԼՂՀ-ի նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Բարձր վարպետության եւ արվեստիզարգացմանը նպաստողգործունեության համարԱրցախի պետականկամերայիննվագախմբի գեղարվեստականղեկավար, գլխավոր դիրիժորԳեւորգ Կիրակոսի Մուրադյանին շնորհվել էԼեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում:
Բարեգործական նշանակալիգործունեության համար «Երախտագիտություն» մեդալով պարգեւատրվել են.
Էմանուել դե Լաբարը`բարեգործ (Փարիզ, Ֆրանսիայի Հանրապետություն` հետմահու)
Միշել Պազումյանը` «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայիտեղական մարմնի փոխատենապետ, տարածքային զարգացման մասնագետ:
Բժշկագիտության եւ առողջապահությանզարգացմանգործում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի տնօրեն, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության գլխավոր ուռուցքաբան Հայրապետ Մեսրոպի Գալստյանը պարգեւատրվել է «Երախտագիտություն» մեդալով:

20 Октябрь 2009 - 12:23 AMT
20 октября президент НКР Бако Саакян подписал указы о награждении и присвоении почетных званий, сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
За  высокое мастерство и деятельность, содействующую развитию искусства, художественному руководителю и  главному дирижеру Арцахского государственного камерного оркестра Геворгу  Мурадяну присвоено почетное звание заслуженного артиста Нагорно-Карабахской Республики.
За  значительную благотворительную деятельность медалью  “Благодарность” награждены: Эммануэль де Лабар – благотворитель (Париж, Франция, посмертно), Мишель  Пазумян – заместитель руководителя местного органа Всеармянского фонда  “Айастан” во Франции, специалист по территориальному развитию.
За  заслуги, оказанные Нагорно-Карабахской Республике в развитии здравоохранения  и медицины, директор Национального центра онкологии министерства здравоохранения Армении, главный онколог Министерства здравоохранения РА Айрапет Галстян награжден медалью “Благодарность”.