21 Հոկտեմբեր 2009 - 14:39 AMT
Չնայածայնհանգամանքին, որ ընդամենը երկուտարում Արարատբանկն իր մասնաճյուղերիթիվը Երեւանում եւ մարզերում2-ից հասցրել է 27-ի, առաջիկայում շարունակելով մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնումը, Արարատբանկի միաժամանակ կունենա նաեւ վաճառքի մինի-կենտրոններ Երեւանի բոլոր համայնքների մարդաշատ կենտրոններում, հետագայում նաեւ մարզերում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Վաճառքի մինի-կենտրոնների ստեղծման նպատակն է Արարատբանկի բանկային մանրածախ ծառայություններն ավելի մոտեցնել հասարակությանը, հնարավորություն ընձեռել հասարակության ամենատարբեր շերտերին անմիջականորեն օգտվելու Արարատբանկի բանկային արտադրանքներից` առանց բանկի գլխավոր գրասենյակ կամ խոշոր մասնաճյուղեր այցելելու:
Արարատբանկի վաճառքի մինի-կենտրոններում ցանկացած մարդ կարող է օգտվել տեղական եւ միջազգային պլաստիկ քարտերով մատուցվող ծառայություններից, միջազգային արագ դրամական փոխանցումներից, հաշիվների սպասարկումից, դրամի փոխանակման, կոմունալ վճարումների եւ տասնյակ այլ ծառայություններից: Արարատբանկի վաճառքի մինի-կենտրոնները կահավորված կլինեն ժամանակակից բանկային տեխնոլոգիաներին հատուկ սարքավորումներով, կունենան ժամանակակից բանկային դիզայն եւ շատ հարմարավետ կլինեն հաճախորդների արագ սպասարկման համար:

Несмотря на то, что в течение двух лет Араратбанк увеличил число своих филиалов с 2 до 27, в ближайшее время, одновременно с расширением филиальной сети, будут действовать также мини-центы продаж во всех густонаселенных общинах столицы, а в дальнейшем и в областях Армении, сообщает пресс-служба банка.
«Создание мини-центров продаж нацелено на увеличение доступности для всех слоев населения пользования услугами банка, без посещения головного офиса Араратбанка или крупного филиала», – говорится в сообщении.
Как отмечается в сообщении, мини-центры продаж будут оснащены высококачественными банковскими технологиями, что позволит клиентам банка быстро осуществлять банковские операции: денежные переводы, коммунальные выплаты, операции с пластиковыми картами и т.д.