22 Հոկտեմբեր 2009 - 06:53 AMT
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ եւ «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ շարունակում են ընդլայնել առեւտրի եւ սպասարկման կետերում POS-տերմինալների շահագործման բնագավառում համագործակցությունը, ասվում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
2009թ. սեպտեմբերի վերջին ուժի մեջ մտավ վճարային քարտերի սպասարկման բնագաառում երկու բանկերի համագործակցության նոր համաձայնագիր, ի շնորհիվ որի ստեղծված են իրական միտումներ Հայաստանի տարածքում ավելացնել նորագույն տեխնիկական միջոցներով հագեցած առեւտրի եւ սպասարկման կետերի քանակը, որոնք երկրի հանրության լայն խավին տրամադրում են լրացուցիչ հարմարություններ եւ հնարավորություններ:
Տվյալ համաձայնագրի շրջանակներում Ամերիաբանկը կօգտվի «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ պրոցեսինգային կենտրոնի ծառայությունից, մասնավորապես վճարային քարտերի էքվայերինգի մասով:

VTB Bank Armenia and Ameriabank continue to develop collaboration along the lines of joint POS-terminals‘ operation at sale and service points, VTB Bank Armenia press service reported.
In the end of September 2009, new VTB Bank Armenia-Ameriabank agreement came into effect. The agreement stipulates for collaboration in payment card business sphere, to provide improved range of services for payment card owners.
Within agreement frameworks, Ameriabank will use VTB Bank Armenia processing center services, specifically that of payment cards equiring.