22 Հոկտեմբեր 2009 - 06:53 AMT
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ եւ «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ շարունակում են ընդլայնել առեւտրի եւ սպասարկման կետերում POS-տերմինալների շահագործման բնագավառում համագործակցությունը, ասվում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
2009թ. սեպտեմբերի վերջին ուժի մեջ մտավ վճարային քարտերի սպասարկման բնագաառում երկու բանկերի համագործակցության նոր համաձայնագիր, ի շնորհիվ որի ստեղծված են իրական միտումներ Հայաստանի տարածքում ավելացնել նորագույն տեխնիկական միջոցներով հագեցած առեւտրի եւ սպասարկման կետերի քանակը, որոնք երկրի հանրության լայն խավին տրամադրում են լրացուցիչ հարմարություններ եւ հնարավորություններ:
Տվյալ համաձայնագրի շրջանակներում Ամերիաբանկը կօգտվի «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ պրոցեսինգային կենտրոնի ծառայությունից, մասնավորապես վճարային քարտերի էքվայերինգի մասով:

ЗАО Банк ВТБ (Армения) и ЗАО Америабанк продолжают расширять сотрудничество в области совместной эксплуатации POS-терминалов в пунктах торговли и обслуживания, говорится в сообщении, предоставленном пресс-службой ВТБ (Армения) банка.
С конца сентября 2009 года вступил в силу новый договор о сотрудничестве двух банков в сфере обслуживания платежных карт, благодаря которому созданы реальные предпосылки для увеличения на территории Армении пунктов торговли и обслуживания, оборудованных новейшими техническими средствами, предоставляющими дополнительные удобства и возможности широким слоям населения страны – обладателям платежных карт.
В рамках данного соглашения Америабанк будет пользоваться услугами процессингового центра Банка ВТБ в Армении, в частности для эквайринга платежных карт.