22 Հոկտեմբեր 2009 - 07:24 AMT
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (Հայաստան) հայտարարել է հիփոթեքային եւ ավտովարկավորման տոկոսադրույքների էական իջեցման մասին, ինչպես նաեւ նշանակալիորեն արագացրել է վարկառուներին վարկի տրամադրման գործընթացը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հիփոթեքային վարկով անշարժ գույքի ձեռք բերման համար ՎՏԲ- Բանկը տարեկան տոկոսադրույքը 19,5%-ից իջեցրել է մինչեւ 14%, իսկ ավտովարկավորման տոկոսադրույքը` 18%-ից մինչեւ 12%:
Ի շնորհիվ մանրածախ ռիսկ-մենեջմենթի նոր համակարգի ներդրման ավտովարկավորման դիմումների քննարկումն այժմ տեւում է ոչ ավել, քան փաստաթղթերի ամբողջ փաթեթը բանկ ներկայացնելուց հետո 3 աշխատանքային օր, իսկ հիփոթեքային վարկի դիմումները` ոչ ավել քան 5 աշխատանքային օր:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միշտ ձգտում է իր հաճախորդներին տրամադրել լավագույն պայմաններ – առավել շահավետ որոշումներ: Տվյալ պարագայում դա ամբողջ երկրով մեր բոլոր մասնաճյուղերում հիփոթեքային – ավտովարկավորման գրավիչ պայմաններն ու տոկոսադրույքներն են:
Լրացուցիչ տեղեկություն կարելի է ստանալ www.vtb.am կայքից կամ զանգահարելով բանկի միասնական տեղեկատվական ծառայություն 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) объявил о снижении ставок кредитования по ипотечным и автокредитам, а также значительно ускорил сам процесс предоставления кредитов заемщикам, сообщает пресс-служба банка.
По ипотечным кредитам для приобретения жилой недвижимости Банк ВТБ (Армения) снизил годовую процентную ставку с 19,5% до 14%, а по автокредитам ставки снижены с 18% до 12%.
Как отмечается в сообщении, благодаря внедрению новой системы розничного риск-менеджмента, рассмотрение заявок по автокредитам теперь занимает не более 3-х рабочих дней, а заявок на ипотечный кредит не более 5 рабочих дней с момента предоставления в банк полного пакета документов.
«Банк ВТБ в Армении всегда стремится предоставлять своим клиентам лучшие условия по банковским продуктам и наиболее выгодные решения. В данном конкретном случае – это привлекательные условия и ставки по авто и ипотечным кредитам во всех наших филиалах по всей стране», – говорится в сообщении.