Հայաստանի կառավարությունը հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ նանոտեխնոլոգիաների օգտագործման բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագիրն ստորագրելու առաջարկությանը:
Այս առնչությամբ ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Վահե Դանիելյանը նշել է, որ նանոտեխնոլոգիաների զարգացումը ՀՀ կառավարության գերակա ճյուղերից մեկն է, իսկ այս համաձայնագրի ստորագրումը քայլ առաջ է գիտության ոլորտում ինովացիոն ուղղությունների զարգացման համար:
Դանիելյանը հաղորդել է, որ ռուսական կողմը ներկայացնող լիազոր մարմինը կնշանակվի «Ռոսնանո»-ի կողմից, իսկ հայկական կողմից` Էկոնոմիկայի նախարարությունը:

Правительство Армении одобрило предложение о подписании между Арменией и Россией соглашения «О сотрудничестве в сфере использования нанотехнологий».
По этому поводу заместитель министра экономики Армении Ваге Даниелян отметил, что, развитие нанотехнологий является одним из приоритетных направлений правительства Армении, а подписание этого соглашения – шаг вперед по развитию инновационных направлений в сфере науки.
Даниелян сообщил, что полномочным органом, представляющий российскую сторону в этом соглашении, будет назначено Роснано, а с армянской стороны – Министерство экономики.