22 Հոկտեմբեր 2009 - 10:56 AMT
Հայ ազգային կոնգրեսը (ՀԱԿ) առայժմ ցույցերի անցկացման անհրաժեշտություն չի տեսնում: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսին հայտնել է ՀԱԿ արտաքին քաղաքականության հարցերով պատասխանատու Վլադիմիր Կարապետյանը: Նրա խոսքով, ՀԱԿ հետեւում է ժողովրդի տրամադրությանը եւ առայժմ գերադասում է նրանց հետ հաղորդակցվել ԶԼՄ միջոցով: «ՀԱԿ դեռեւս չի որոշել, թե երբ կկայանա հաջորդ ցույցը»,- հայտնել է Վլադիմիր Կարապետյանը:
Նա մեկնաբանել է նաեւ Թուրքիայի ԱԳՆ վերջին հայտարարությունները ղարաբաղյան հակամարտության եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ` ասելով, որ թուրքական կողմին նման հայտարարություններ կատարելու առիթ է տվել ինքը` Հայաստանը եւ այժմ նա հնձում է այն, ինչ ցանել էր:
«Հայ-թուրքական Արձանագրությունները պրոֆեսիոնալ չեն ձեւակերպված»,- նշել է Վլադիմիր Կարապետյանը` նկատելով, որ եթե Արձանագրությունները նորմալ ձեւակերպված լինեին, Հայաստանը ոչ մի խնդիրների հետ չէր բախվի:

22 Октябрь 2009 - 10:56 AMT
Пока что Армянский Национальный Конгресс (АНК) не видит необходимости в проведении митингов. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил ответственный по вопросам внешней политики АНК Владимир Карапетян. По его словам, АНК следит за настроением народа и пока что предпочитает общаться с ним через СМИ. “АНК еще не решило, когда состоится следующий митинг”, – заявил Владимир Карапетян.
Он также прокомментировал последние заявления главы МИД Турции по поводу карабахского конфликта и армяно-турецких отношений, сказав, что повод делать такие заявления турецкой стороне дала сама Армения и теперь она пожинает плоды.
«Армяно-турецкие Протоколы оформлены непрофессионально», – отметил Владимир Карапетян, заметив, что если бы Протоколы были оформлены нормально, Армения не столкнулась бы ни с какими проблемами.