Իրաշնանային առաջարկներիշրջանակներումԱրարատբանկն այսօրիր հաճախորդներիններկայացել է«Ժամկետային» ավանդի նոր մոտեցումներով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Այսուհետդրամային «Ժամկետային» ավանդներըկներգրավվեն առավելագույնը 11 %, իսկ ԱՄՆ դոլարով ավանդները` 9 % տարեկան տոկոսադրույքներով:
45-ից 90 օրժամկետով ներգրավվողավանդներիհամարառաջարկվում է7.5 % տարեկան տոկոսադրույք ՀՀ դրամով եւ 2.5 % տարեկան տոկոսադրույք ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների համար:
91-ից 180 օր ժամկետով ներգրավվող ավանդների համար առաջարկվում է 8.5 % տարեկան տոկոսադրույք ՀՀ դրամով ներգրավվող ավանդների համար եւ 4.5 % տարեկան տոկոսադրույք ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների համար:
9 % եւ 6 % տարեկան տոկոսադրույքներ է առաջարկվում համապատասխանաբար ՀՀ դրամով եւ ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների համար 181-ից 270 օր ժամկետով ներգրավվող ավանդների համար:
271-ից 365 օրժամկետով ավանդ ներգրավելու դեպքում Արարատբանկն իր հաճախորդներին կառաջարկի 10.5 % տարեկան տոկոսադրույք ՀՀ դրամով ավանդների դեպքում եւ 8 % տարեկան տոկոսադրույք ԱՄՆ դոլարով ավանդների դեպքում:
366-ից 546 օրժամկետով ներգրավվողավանդներիդեպքում կառաջարկվիառավելագույնտոկոսադրույք` 11 % ՀՀ դրամով ներգրավվող ավանդների դեպքում եւ 9 % ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների դեպքում:
546 օրեւավելի ժամկետովավանդներըթեՀՀդրամով եւթե ԱՄՆ դոլարով ներգրավվում են պայմանագրային տոկոսադրույքներով:
20.000.000 ՀՀդրամ եւավելիկամհամարժեքարտարժույթով գումարիցավելիգումարովավանդների ներգրավմանդեպքումնույնպես ավանդատուներին կառաջարկվեն պայմանագրային հիմունքներով սահմանված տոկոսադրույքներ: Տոկոսների վճարումն իրականացվում է ըստ ավանդատուների ցանկության` ամսեկան, եռամսյակային, կամ պայմանագրի վերջում»,-ասվում է հաղորդագրության մետ:

23 Октябрь 2009 - 06:57 AMT
В рамках своих новых осенних предложений Араратбанк представляет своим клиентам новый подход к «Срочным» депозитам, сообщает пресс-служба банка.
«Отныне драмовые «Срочные» депозиты будут привлекаться по ставке 11% годовых, а долларовые – по 9% годовых», – говорится в сообщении.
Помимо этого, для вкладов, привлеченных сроком от 45 до 90 дней, предлагается 7.5% годовая процентная ставка для драмовых и 2.5% – для долларовых вкладов соответственно.
А для вкладов, привлеченных сроком от 91 до 180 дней, предлагается 8.5% годовая процентная ставка для драмовых и 4.5% – для долларовых вкладов.
В то же время 9% и 6% годовые ставки предлагаются для драмовых и долларовых вкладов, привлекаемых на 181 и 270 дней соответственно, а также 10.5% и 8% годовые ставки предлагаются для драмовых и долларовых вкладов, привлекаемых на 271 и 365 дней, 11% и 9% годовые ставки предлагаются для драмовых и долларовых вкладов, привлекаемых на 366 и 546 дней соответственно.
Депозиты, срок которых составит более 546 дней, как в драмах, так и в долларах будут привлекаться на договорной основе.
Для вкладов, стоимостью 20 млн. драмов или долларового эквивалента, также будут предложены процентные ставки на договорной основе.
«Выплаты по вкладам реализуются согласно желанию вкладчика – ежемесячно, поквартально или по итогам договора», – говорится в сообщении.