Իրաշնանային առաջարկներիշրջանակներումԱրարատբանկն այսօրիր հաճախորդներիններկայացել է«Ժամկետային» ավանդի նոր մոտեցումներով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Այսուհետդրամային «Ժամկետային» ավանդներըկներգրավվեն առավելագույնը 11 %, իսկ ԱՄՆ դոլարով ավանդները` 9 % տարեկան տոկոսադրույքներով:
45-ից 90 օրժամկետով ներգրավվողավանդներիհամարառաջարկվում է7.5 % տարեկան տոկոսադրույք ՀՀ դրամով եւ 2.5 % տարեկան տոկոսադրույք ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների համար:
91-ից 180 օր ժամկետով ներգրավվող ավանդների համար առաջարկվում է 8.5 % տարեկան տոկոսադրույք ՀՀ դրամով ներգրավվող ավանդների համար եւ 4.5 % տարեկան տոկոսադրույք ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների համար:
9 % եւ 6 % տարեկան տոկոսադրույքներ է առաջարկվում համապատասխանաբար ՀՀ դրամով եւ ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների համար 181-ից 270 օր ժամկետով ներգրավվող ավանդների համար:
271-ից 365 օրժամկետով ավանդ ներգրավելու դեպքում Արարատբանկն իր հաճախորդներին կառաջարկի 10.5 % տարեկան տոկոսադրույք ՀՀ դրամով ավանդների դեպքում եւ 8 % տարեկան տոկոսադրույք ԱՄՆ դոլարով ավանդների դեպքում:
366-ից 546 օրժամկետով ներգրավվողավանդներիդեպքում կառաջարկվիառավելագույնտոկոսադրույք` 11 % ՀՀ դրամով ներգրավվող ավանդների դեպքում եւ 9 % ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների դեպքում:
546 օրեւավելի ժամկետովավանդներըթեՀՀդրամով եւթե ԱՄՆ դոլարով ներգրավվում են պայմանագրային տոկոսադրույքներով:
20.000.000 ՀՀդրամ եւավելիկամհամարժեքարտարժույթով գումարիցավելիգումարովավանդների ներգրավմանդեպքումնույնպես ավանդատուներին կառաջարկվեն պայմանագրային հիմունքներով սահմանված տոկոսադրույքներ: Տոկոսների վճարումն իրականացվում է ըստ ավանդատուների ցանկության` ամսեկան, եռամսյակային, կամ պայմանագրի վերջում»,-ասվում է հաղորդագրության մետ:

As part of its new autumn offers Araratbank provides its clients a new approach to the term deposits, press office of the bank reports.
Urgent dram deposits will be drawn at a 11 per cent per annum rate, and dollar deposits – by 9 per cent per annum,” the report said.
In addition, for deposits, attracted for 45 to 90 days, the 7.5 percentage annual rate per is offered for dram deposits and 2.5 percentage annual rate for dollar deposits.
For the deposits attracted for 91 to 180 days, the 8.5percentage annual rate per is offered for dram deposits and 4.5 percentage annual rate for dollar deposits.
At the same time, 9 and 6 percentage annual rates are offered for the dram and dollar deposits, attracted for 181 and 270 days respectively, and 10.5 and 8 percentage annual rates are offered for the dram and dollar deposits attracted for 271 and 365 days, 11 and 9 percentage annual rates are proposed for dram and dollar deposits attracted for 366 and 546 days respectively.
Deposits for more than 546 days, as in drams, or in the U.S. dollars will be engaged on a contractual basis. Contractual interest rates will also be offered for deposits of 20 million drams or U.S. dollar equivalent.