Երեւանում բացվել է PanArmenian Expo 2009 միջազգային ցուցահանդեսը, որը կանցնի հոկտեմբերի 23-25-ը Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Ինչպես լրագրողներին է ասել Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը, յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է ծանոթանալ ցուցահանդեսի աշխատանքին օնլայն ռեժիմով: «Աշխարհի ցանկացած ծայրում մարդիկ հնարավորություն կունենան ծանոթանալ ցուցահանդեսի աշխատանքին»,-ասել է նա:
Ըստ Մ.Սարգսյանի, PanArmenian Expo 2009 բազմապրոֆիլ է: Ցուցահանդեսում ներկայացվել է շինարարության, սննդի ու տեքստիլ արդյունաբերության, ծառայությունների եւ տրանսպորտի ոլորտներում աշխատող հայկական ձեռնարկությունների արտադրանքը, ինչպես նաեւ շուրջ 15 երկրների ձեռնարկությունների արտադրանքը: Սարգսյանը նշել է, որ նախորդ ցուցահանդեսի արդյունքում տասնյակից ավելի պայմանագրեր են կնքվել:
PanArmenian Expo 2009 ցուցահանդեսն անցնում է Հայաստանում երրորդ անգամ, նրա կազմակերպիչն է ՀՀ Առեւտրա-արդյունաբերական պալատը:

International PanArmenian Expo 2009 Exhibition will be held from October 23 to 25 in the Sports Concert Complex after Demirchyan. As the Chairman of the Armenian Chamber of Commerce Martin Sargsyan informed, anyone can follow the work of the exhibition at on-line.
According to him, PanArmenian Expo 2009 is a multi-disciplinary exhibition, production of small and medium local businesses in construction, food and textile enterprises, services and transport are represented here, as well as products from 15 countries are featured. Mr. Sargsyan noted that products and companies opened in terms of financial and economic crisis are also exhibited.