Երեւանում բացվել է PanArmenian Expo 2009 միջազգային ցուցահանդեսը, որը կանցնի հոկտեմբերի 23-25-ը Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Ինչպես լրագրողներին է ասել Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը, յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է ծանոթանալ ցուցահանդեսի աշխատանքին օնլայն ռեժիմով: «Աշխարհի ցանկացած ծայրում մարդիկ հնարավորություն կունենան ծանոթանալ ցուցահանդեսի աշխատանքին»,-ասել է նա:
Ըստ Մ.Սարգսյանի, PanArmenian Expo 2009 բազմապրոֆիլ է: Ցուցահանդեսում ներկայացվել է շինարարության, սննդի ու տեքստիլ արդյունաբերության, ծառայությունների եւ տրանսպորտի ոլորտներում աշխատող հայկական ձեռնարկությունների արտադրանքը, ինչպես նաեւ շուրջ 15 երկրների ձեռնարկությունների արտադրանքը: Սարգսյանը նշել է, որ նախորդ ցուցահանդեսի արդյունքում տասնյակից ավելի պայմանագրեր են կնքվել:
PanArmenian Expo 2009 ցուցահանդեսն անցնում է Հայաստանում երրորդ անգամ, նրա կազմակերպիչն է ՀՀ Առեւտրա-արդյունաբերական պալատը:

В Ереване открылась Международная выставка PanArmenian Expo 2009, которая пройдет с 23 по 25 октября в СКК им. Демирчяна. Как сообщил журналистам председатель Торгово-промышленной палаты (ТПП) Армении Мартин Саркисян, каждый желающий может ознакомиться с работой выставки on-line режиме. «В любом конце мира у людей есть возможность проследить работу выставки», – сказал он.
По словам главы ТПП РА, выставка PanArmenian Expo 2009 является многопрофильной, на ней представлена продукция армянских предприятий малого и среднего бизнеса сферы строительства, пищевой и текстильной промышленности, сферы услуг и транспорта, а также на выставке представлена продукция из 15 стран мира. Саркисян отметил, что на выставлена также продукция компаний, которые открылись в условиях финансово-экономического кризиса. По словам Саркисяна, по результатам прошлой выставки было подписано более десятка соглашений о сотрудничестве.