24 Հոկտեմբեր 2009 - 09:56 AMT
PanArmenian Expo 2009 Միջազգային ցուցահանդեսը, որը բացվել է Երեւանում` Կարեն Դեմիրճյանի անվ. ՄՀՀ-ում, առաջին օրվա արդյունքներով on-line ռեժիմով այցելել է 15 000 հոգի, հոկտեմբերի 24-ին բիզնես-ֆորումի ընթացքում հաղորդել է Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատի (ԱԱՊ) նախագահ Մարտին Սարգսյանը:
Ողջունելով հավաքվածներին` ՀՀ ԱԱՊ ղեկավարը նշել է, որ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում գործընկեր-երկրների համատեղ աշխատանքն է անհրաժեշտ ճգնաժամի ազդեցությունը հաղթահարելու համար: «PanArmenian Expo 2009 ցուցահանդեսը մի քայլ է` ուղղված ճգնաժամի պայմաններում դժվարությունների համատեղ հաղթահարմանը, մասնավորապես, կենցաղի նոր շուկաներ որոնելու առումով»,- ասել է նա:
PanArmenian Expo 2009 ցուցահանդեսը բազմապրոֆիլ է, այնտեղ ներկայացված է փոքր եւ միջին բիզնեսի շինարարության, սննդի եւ տեքստիլ արդյունաբերության, ծառայությունների եւ տրանսպորտի ոլորտի հայկական ձեռնարկությունների արտադրանքը, ինչպես նաեւ աշխարհի 15 երկրների արտադրանքը:
PanArmenian Expo 2009 ցուցահանդեսը Հայաստանում անցկացվում է երրորդ անգամ, նրա կազմակերպիչը Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատն է:

Число посещений в on-line режиме Международной выставки PanArmenian Expo 2009, которая открылась в СКК им. Демирчяна в Ереване, по результатам первого дня составило 15 000, в ходе бизнес-форума 24-го октября сообщил председатель Торгово-промышленной палаты (ТПП) Армении Мартин Саркисян.
Приветствуя собравшихся, глава ТПП РА отметил, что в условиях финансово-экономического кризиса необходима совместная работа стран-партнеров для преодоления его воздействия. «Выставка PanArmenian Expo 2009 является одним из шагов по совместному преодолению трудностей в условиях кризиса, в частности, в плане поиска новых рынков сбыта», – сказал он.
Выставка PanArmenian Expo 2009 является многопрофильной, на ней представлена продукция армянских предприятий малого и среднего бизнеса сферы строительства, пищевой и текстильной промышленности, сферы услуг и транспорта, а также на выставке представлена продукция из 15 стран мира.