Հոկտեմբերի 24-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Կիրիենկոյին:
Քննարկվել են ատոմային էներգետիկայի բնագավառում հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը նշել են, որ 2008թ. սեպտեմբերին Երեւանում կայացած հանդիպմանը ձեռք բերված բոլոր պայմանավորվածությունները իրականացման փուլում են:
Սերժ Սարգսյանը գոհունակություն է հայտնել Ռուսաստանի Դաշնության հետ հարաբերությունների բարձր մակարդակի վերաբերյալ:
Հայաստանի նախագահնու Սերգեյ Կիրիենկոնբարձր են գնահատել ատոմային էներգետիկայի ոլորտում փոխգործակցության մակարդակը, դրա զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումը եւ համոզմունք հայտնել, որ ընթացիկ ծրագրերի իրագործումը Հայաստանին թույլ կտա ամրապնդել էլեկտրաէներգիա արտահանող երկրի իր դերը:
Անդրադառնալով հայկական ատոմակայանիգործունեությանը, «Ռոսատոմի» ղեկավարը նշել է, որ այն գտնվումէգերազանց վիճակում, ապահովված են անվտանգ եւհուսալի շահագործման բոլոր պայմանները:

24 Октябрь 2009 - 11:45 AMT
Президент Армении Серж Саргсян 24 октября принял главу государственной корпорации «Росатом» Сергея Кириенко.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся атомной энергетики, и отметили, что все договоренности, достигнутые в ходе встречи, состоявшейся в сентябре 2008 года, находятся на этапе реализации.
В ходе встречи Саргсян выразил удовлетворенность высоким уровнем отношений с Российской Федерацией.
Президент Армении и глава «Росатома» высоко оценили уровень взаимодействия в области атомной энергетики, осуществлении программ, направленных на ее развитие, выразив уверенность, что реализация текущих проектов позволит укрепить роль Армении, как  страны-экспортера электроэнергии
Говоря о деятельности армянской АЭС, глава «Росатома» отметил, что она находится в отличном состоянии, обеспечены все условия ее безопасной и надежной эксплуатации.