27 Հոկտեմբեր 2009 - 10:17 AMT
«Շինսերտիֆիկատ» ընկերությանը միջազգային ստանդարտի պահանջներին համապատասխանության սերտիֆիկատ է շնորհվել
«Սերտիֆիկացման գործընթացը տեւել է 2 տարի, որի ընթացքում մենք անցել ենք բոլոր անհրաժեշտ փուլերը, եւ այսօր մենք հասել ենք մեր նպատակին»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել ընկերության տնօրեն Ալեքսանդր Վարդանյանը: Նրա խոսքերով, որպես սերտիֆիկացնող մարմին հանդես է եկել հեղինակավոր գերմանական TUV NORD CERT խումբը, որի համար այս շնորհումն առաջինն էր Հայաստանում: Խորհրդատվական աշխատանքները իրականացրել է ATMS Solutions ընկերությունը:
Վարդանյանը նշել է, որ սերտիֆիկացիա են անցնում ընկերության լաբորատորիան, շինարարության ոլորտում խորհրդատվական ծառայությունների եւ արտադրանքի սերտիֆիկացման մարմինը: Այս համատեքստում ընկերության տնօրենը նշել է, որ երկու տարում ընկերության տրամադրած ծառայությունների մակարդակը զգալիորեն բարձրացել է: «Դա նշում են նաեւ մեր գործընկերները, քանի որ ամեն ինչ համապատասխանեցվել է ISO 9001-2008 միջազգային ստանդարտի պահանջներին»,-ասել է նա:
Ընկերության լաբորատորիայի տեխնիկական հագեցումը ներառում է 60-70 սարքավորում, այդ թվում ծանր մամլիչներ բետոնի փորձարկման համար, եւ նրա խոսքերով, ընկերությունը մտադիր է մոտ ապագայում ընդլայնել իր գործունեությունը:
«Շինսերտիֆիկատի» հաճախորդներն են այնպիսի հայտնի ընկերություններ, ինչպիսիք են «Երաշեն» ԲԲԸ-ն, HSBS բանկ Հայաստանը եւ այլն: Ընկերությունը առաջատար դիրքեր է զբաղեցնում այդ ոլորտի նմանատիպ 5 ընկերությունների թվում: «Մենք գլխով պատասխանատու ենք մեր շնորհած սերտիֆիկատների համար»,-հավաստիացրել է Վարդանյանը:
«Շինսերտիֆիկատ» ընկերությունը հիմնվել է 1998թ.: Այն անկախ մասնագիտացած ընկերություն է, որն առաջարկում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ շինարարության ոլորտում` ներառյալ տեխնիկական հսկողության, շինարարական արտադրանքի սերտիֆիկացումն ու լաբորատոր հետազոտություները, ինչպես եռակցողների սերտիֆիկացում:

27 Октябрь 2009 - 10:17 AMT
27 октября состоялось официальное вручение ООО «Шинсертификат» сертификата соответствия требованиям международного стандарта ISO 9001-2008. «Работа по сертифицированию длилась два года, в течение которых мы проходили все соответствующие процедуры, и сегодня мы достигли цели, к которой шли», – сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net директор компании Александр Вартанян. По его словам, в качестве сертифицирующего органа выступила авторитетная немецкая группа TUV NORD CERT, для которой это присуждение в Армении является первым. При этом в работе компании консалтинговую помощь оказывала компания ATMS Solutions.
Вартанян сообщил, что в рамках соответствующих процедур сертификацию проходит лаборатория компании, орган сертификации продукции и консалтинговые услуги в области строительства. В этом контексте директор компании отметил, что за два года уровень предоставляемых компанией услуг значительно повысился. «Это замечают и наши партнеры, поскольку все приведено в соответствие с требованиями международного стандарта ISO 9001-2008», – сказал он.
Техническое оснащение лаборатории компании включает порядка 60-70 приборов, в том числе тяжелые прессы для испытания бетона. По словам Вартаняна, компания намерена в ближайшее время расширить спектр своей деятельности.
Клиентами «Шинсертификат» являются такие известные компании как ООО «Ерашен», HSBC Банк Армения и другие. Компания занимает лидирующее положение среди аналогичных 5 компаний в этой сфере. «Мы отвечаем головой за выданный нами сертификат», – заверил Вартатнян.
Компания «Шинсертификат», основанная в 1998 году, является независимой специализированной организацией, которая предлагает полный сервис услуг в области строительства, включающие услуги технического надзора, лабораторных испытаний и сертификацию строительной продукции, а также сертификацию сварщиков.