Տնտեսական աճը, որը նախատեսված է 2010թ. պետբյուջեի նախագծում, կարող է գերազանցել 1,2 տոկոսը, գտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը: Ինչպես նշել է նախարարը, Հայաստանի տնտեսության մեջ նախանշվել են կայունացման որոշակի միտումներ եւ վերականգնման դրական հեռանկարներ:
Դավթյանը հիշեցրել է, որ 2010թ. պետբյուջեի նախագծում աճը կարող է գերազանցել 1,2 տոկոսը: «Չի բացառվում, որ ըստ լավատեսական կանխատեսումների մենք կհաղթահարենք նվազագույն շեմը եւ հաջորդ տարի ավելի լավ հնարավորություններ կունենանք»,-հավելել է նա:
Այս համատեքստում նախարարը նշել է նաեւ, որ ամսեկան կտրվածքով երկրի տնտեսության մեջ որոշակի աճ է գրանցվել` սեպտեմբերին գրանցվել է 4,8 տոկոս աճ օգոստոսի համեմատ, չնայած, որ այդ աճը պայմանավորված էր սեզոնայնությամբ:

Экономический рост, который запланирован в проекте госбюджета на 2010 год, может быть выше 1.2% уровня, считает министр финансов Армении Тигран Давтян. Как отметил глава министерства, в экономике Армении наметились определенные тенденции стабилизации и положительные перспективы ее восстановления.
Давтян напомнил, что в проекте бюджета на 2010 год запланирован рост экономики на уровне в 1,2%. «Не исключаю, что по оптимистическим прогнозам мы преодолеем минимальны порог, а на следующий год у нас будут лучшие возможности», – добавил он.
В этом контексте министр также отметил, что в месячном разрезе в экономике страны наметился определенный рост: в сентябре зарегистрирован 4,8% рост по сравнению с августом, несмотря на то, что этот рост обусловлен сезонностью.