28 Հոկտեմբեր 2009 - 17:43 AMT
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է «Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության մասին», «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին, «Հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքները:
Այդ օրենքներում կատարված լրացումները վերաբերվում էին Հայաստանում կրթություն ստացող ԼՂՀ-ի, Ջավախքի, Քվեմո Քարթլիի հայ ուսանողներին: Շնորհիվ օրենքում կատարված ուղղումների վերոհիշյալ տարածաշրջանների ուսանողները ուսման վարձը կվճարեն այնքան, որքան ՀՀ-ն քաղաքացիները: Օրենքները ուժի մեջ կմտնեն 2010 թ-ի օգոստոսի է-ց, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:

28 Октябрь 2009 - 17:43 AMT
28-го октября президент Армении Серж Саргсян подписал закон РА “О не материальном культурном наследии”, «О внесении дополнений в закон РА “Об образовании” и “О высшем и поствузовском опбразовании”.
Внесенные дополнения в законах “Об образовании” и “О высшем и поствузовском опбразовании” относились к обучающимся в Армении армянским студентам из Нагорного Карабаха, Самцхе-Джавахети и Квемо Картли. Благодаря внесенным в закон поправкам студенты вышеназванных регионов будут платить за обучение столько же, сколько и граждане РА. Законы войдет в силу c 1 августа 2010 года, сообщает пресс-служба президента Армении.