29 Հոկտեմբեր 2009 - 12:35 AMT
«Ամերիաբանկ»ՓԲԸ 2009թ. 9 ամսվա արդյունքներով ապահովել է 1,1 մլրդ դրամի շահույթ հարկումից հետո եւ այս ցուցանիշով զբաղեցնում է երրորդ տեղը ՀՀ բանկային համակարգում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ստացված շահույթի 48 %-ը բաժին է ընկնում երրորդ եռամսյակին: Նախորդ տարվա 9 ամսվա համեմատությամբ Բանկի ընթացիկ տարվա զուտ շահույթը կրկնապատկվել է, ընդ որում զուտ տոկոսային եւ նմանատիպ եկամուտներն աճել են 97 %-ով, իսկ գործառնական եկամուտները` 87 %-ով:
Դրա հետ մեկտեղ 2008թ.-ի9 ամսվա արդյունքներով եթե Բանկի շահութահարկի գծով ծախսերը կազմել էին ընդամենը 135 մլն դրամ, ապա ընթացիկ տարվա 9 ամսում շահութահարկի գծով ծախսը կազմել է արդեն 396 մլն դրամ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸկորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային եւ սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկ»-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է պրն Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` պրն Արտակ Հանեսյանը: «Ամերիաբանկ»-ի ռազմավարական գործընկերն է «Տրոյկա Դիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

29 Октябрь 2009 - 12:35 AMT
По результатам девяти месяцев Америабанк обеспечил чистую прибыль в 1,1 млрд. драмов, заняв по этому показателю третье место в банковской системе Армении, сообщает пресс-служба банка.
При этом, согласно сообщению, 48% полученной прибыли приходится на третий квартал. По сравнению с аналогичным периодом предыдущего года чистая прибыль банка в текущем году удвоилась, причем чисто процентные и приравненные к ним доходы выросли на 97%, а операционные доходы – на 87%.
Вместе с тем за девять месяцев 2009 года расходы по линии налога на прибыль составили 396 млн. драмов против 135 млн. драмов в аналогичный период 2008 года.
ЗАО «Америабанк» – инвестиционный корпоративный банк, который предоставляет инвестиционные, корпоративные и ограниченные розничные банковские услуги в виде комплексного пакета банковских решений. Стратегическим партнером Америабанка является одна из крупнейших инвестиционных банковских компаний России – группа “Тройка Диалог”.