«Ամերիաբանկ»-ը շարունակում է ընդլայնել իր բանկոմատների ցանցը ինչպես Երեւան քաղաքում, այնպես էլ ՀՀ մարզերում, հաղորդում է Բանկի մամլո ծառայությունը:
Ընթացիկ տարվա սկզբին Բանկն ուներ 20 բանկոմատ, որոնցից 17-ը` մայրաքաղաքում, 3-ը` մարզերում: Ներկայումս Բանկնարդենունի 32 բանկոմատ, որոնցից 26-ըԵրեւանքաղաքում, 6-ը` մարզերում: «Մոտօրերսշահագործմանկհանձնվի եւս 2 բանկոմատ` Արարատում եւ Վարդենիսում, իսկ մինչեւ տարեվերջ բանկոմատների քանակը կավելացվի 9-ով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Բանկոմատների աճին զուգընթաց աճել են նաեւ բանկոմատներով կատարված գործարքների ծավալներն ու քանակը: Ընթացիկ տարվաերրորդ եռամսյակում Ամերիաբանկի բանկոմատներով կատարված գործարքների ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ աճել է գրեթե 3 անգամեւ նույնքան անգամ էլ աճել է բանկոմատներով կատարված գործարքների քանակը:
Աճել էնաեւԲանկիկողմից թողարկված պլաստիկքարտերիքանակը: Ընթացիկ տարվա 9 ամսում Բանկիկողմից թողարկված պլաստիկքարտերիքանակը նախորդ տարվա նույնժամանակահատվածիհամեմատ կրկնապատկվել է:

«Америабанк» продолжает расширять сеть своих банкоматов как в городе Ереване, так и в областях республики, сообщает пресс-служба банка.
С начала текущего года «Америабанк» увеличил число банкоматов с 20-и до 32-х, из которых 26 действуют в Ереване, а 6 – в областях Армении.
«В ближайшие дни будут сданы в эксплуатацию еще два новых банкомата в Арарате и Варденисе, а до конца года число банкоматов увеличится на 9», – говорится в сообщении.
Наряду с увеличением числа банкоматов, увеличились также объемы сделок и их количество. В третьем квартале 2009 года объемы и число сделок, осуществленных через банкоматы «Америабанка», увеличились в три раза по сравнению с аналогичным периодом 2008 года.
Возросло также число выпущенных банком пластиковых карт. За 9 месяцев текущего года их количество увеличилось в два раза, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.