Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել Տեղեկատվական Տեխնոլոգիաների զարգացման եւ աջակցման խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) ընդլայնված նիստ` վարչապետ, ՏՏԶԱԽ-ի նախագահ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Խորհրդի օրակարգի մեջ ընդգրկված էր նոյեմբերի 5-8-ը ԱՄՆ-ի Սան Հոսե քաղաքում նախատեսվող «ԱրմԹեք 2009» կոնֆերանսի մանրամասների քննարկումը: Առաջարկվել է, որՏՏ ոլորտի ընկերությունները գործնական մասնակցություն ունենան Սիլիկոնային հովտում հայաստանյան գրասենյակի ներկայության ապահովման աշխատանքներին: Ներկաները մի շարք հարցեր են առաջադրել Սիլիկոնային հովտում նախատեսված միջոցառումներին Հայաստանի ներկայացման առումով:
Հաղորդագրության համաձայն, Խորհրդի օրակարգում ընդգրկված էին նաեւ հարցեր, որոնք վերաբերում էին ՏՏԶԱԽ-ի նախորդ նիստի հանձնարարականների կատարմանը: Հանձնարարական է տրվել վերջնականապես կարգավորել ՀՀ օրենքով չնախատեսված ապրանքների համար մաքսակետերում որոշ դեպքերում առկա սերտիֆիկատ պահանջելու եւ այդ մասին ներմուծողներին հետագայում հարցում անելու խնդիրը:

29 Октябрь 2009 - 13:08 AMT
29 октября состоялось расширенное заседание Совета содействия развитию информационных технологий под председательством премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна, сообщает пресс-служба правительства.
В повестку дня заседания Совета было включено обсуждение деталей конференции «АрмТек 2009», которая должна состояться 5-8 ноября 2009 года в Сан-Хосе. Компаниям сферы ИТ предложено принять действенное участие в работах по обеспечению присутствия армянского офиса в Силиконовой долине. Присутствующие предложили обсудить ряд вопросов, связанных с представлением Армении во время мероприятий, которые будут проведены в Силиконовой долине.
Согласно сообщению, в повестку дня заседания также были включены вопросы, относящиеся к выполнению предыдущих заседаний Совета. Дано поручение окончательно урегулировать вопрос, связанный с имеющими место в отдельных случаях требованиями на таможенных пунктах сертификатов для товаров, не предусмотренных законом РА, и проведения в дальнейшем опроса импортеров по данному вопросу.