29 Հոկտեմբեր 2009 - 14:00 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյաննայսօրընդունել է ԱՊՀ Միջպետական ավիացիոն կոմիտեի նախագահ Տատյանա Անոդինային, հաղորդում է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Հանրապետության Նախագահը դրական էգնահատել Կոմիտեի գոյության 18 տարիների ընթացքում ծավալված գործակցության փորձը եւ ընդգծել, որ Հայաստանը պատրաստ է շարունակել եւ ընդլայնել մեր երկրի ավիացիոն անվտանգության ամրապնդմանն ուղղված համագործակցությունը:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ ավիացիան Հայաստանի համար ունի առանձնահատուկ նշանակություն, ուստի ոլորտի զարգացման եւ ավիացիոն անվտանգության խնդիրները մշտական ուշադրության կենտրոնում են:
Տատյանա Անոդինան Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել էՄիջպետական ավիացիոն կոմիտեիկողմից տարբեր ուղղություններով կատարվող աշխատանքներն ու ընթացիկ ծրագրերը:

29 Октябрь 2009 - 14:00 AMT
Президент Армении Серж Саргсян принял руководителя Межгосударственного авиационного комитета (МАК) Татьяну Анодину, сообщает пресс-служба президента.
Президент республики положительно оценил опыт 18-летней деятельности МАК в течение 18 лет, отметив, что Армения готова продолжать и расширять сотрудничество, направленное на укрепление авиационной безопасности страны.
С.Саргсян также отметил, что авиация имеет для Армении особое значение, поэтому проблемы развития сферы и авиационной безопасности находятся в центре постоянного внимания.
Со своей стороны Анодина представила Сержу Саргсяну процесс работ, проводимых МАК по различным направлениям и текущие программы.