30 Հոկտեմբեր 2009 - 14:37 AMT
Իգոր Մորոզովը վարչապետին է ներկայացրել ՌԴ ԱՊՀ պետությունների գործերով դաշնային գործակալության աշխատանքները
ՀայաստանիՀանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյաննընդունել էՌԴ ԱՊՀ պետությունների գործերով, արտերկում բնակվող հայրենակիցների ու միջազգային հումանիտար համագործակցության դաշնային գործակալության ղեկավար Իգոր Մորոզովին, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրինկառավարությանղեկավարը նշել է, որ տեղյակ էերեկ բացված «Էքսպո Ռուսաստան-Հայաստան 2009» ցուցահանդեսի մասին եւ նշել գործակալության ու հայաստանյան ընկերությունների միջեւ համագործակցության խորացման անհրաժշտությունը:
Իգոր Մորոզովը վարչապետին էներկայացրել գործակալության աշխատանքները, մասնավորապես նորարարությունների հիմնադրամի գործունեությունը: Երկուստեք կարեւորվել է համագործակցության զարգացումը ֆիզիկայի բնագավառում:
Անդրադարձ է եղել հիմնադրամին Հայաստանի կողմից ներկայացվելիք ծրագրերին, որոնք կարող են ուղղված լինել բարձր տեխնոլոգիաների, նանոտեխնոլոգիաների եւ միջուկային ֆիզիկայի զարգացմանը:
Կառավարության ղեկավարը կարեւորել է գործակալության, ինչպես նաեւ «Ռոստեխնոլոգիաների» ու ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության ու գիտության պետական կոմիտեի միջեւ համագործակցության հետագա խորացումը:

30 Октябрь 2009 - 14:37 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял руководителя Федерального Агентства по делам СНГ, соотечественников, проживающих за рубежом и международному сотрудничеству Игоря Морозова, сообщает пресс-служба правительства.
Приветствуя гостя, премьер-министр придал важность открывшейся 29 октября в Ереване выставке «EXPO-Russia Armenia 2009» и необходимости расширения сотрудничества между Агентством и армянскими компаниями.
Со своей стороны Игорь Морозов представил Тиграну Саркисяну работу Агентства, в частности, деятельность Инновационного фонда. В этом контексте собеседники придали важность развитию сотрудничества в сфере физики.
В ходе встречи был также затронут вопрос о представляемых в Фонд программах из Армении, которые могут быть нацелены на развитие сферы высоких технологий, нанотехнологий и ядерной физики.
Глава правительства отметил также важность дальнейшего углубления сотрудничества между Агентством, компанией «Ростехнологии», и Министерством экономики Армении и Госкомитетом по науке.