31 Հոկտեմբեր 2009 - 06:56 AMT
2009թ. հոկտեմբերի 30-ին ք. Մասիսում տեղի ունեցավ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ «Մասիս» մասնաճյուղի շնորհանդեսի հանդիսավոր արարողությունը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Մասիս» մասնաճյուղը, լինելով Արարատյան մարզում Բանկի տարածքային կարեւոր ստորաբաժանումներից մեկը, տրամադրում է բացառիկ բանկային ծաայությունների լայն սպեկտր ոչ միայն Մասիս քաղաքի բնակիչներին եւ կազմակերպություններին, այլեւ մարզային մասշտաբով բանկային ծառայություններ սպառողներին:
Համաձայն ՎՏԲ Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերի նյութատեխնիկական բազայի զարգացման ծրագրին «Մասիս» մասնաճյուղում անց են կացվել վերանորոգման եւ բարեկարգման աշխատանքներ` համապատասխանեցնելով շենքի արտաքին եւ ներքին կահավորումը ՎՏԲ բրենդին եւ ֆիրմային ոճին: Արդյունքում մասնաճյուղը սարքավորված է ժամանակակից համակարգչային տեխնիկայով, հատուկ սարքավորումներով, օֆիսային կահույքով եւ բոլոր անհրաժեշտ կոմունկիկացիոն միջոցներով, իսկ մասնաճյուղի հաճախորդներն ու այցելուները ստացել են ավելի հարմարավետ պայմաններում որակով եւ արագ սպասարկման հնարավորություն: Ներկա դրությամբ «Մասիս» մասնաճյուղում սպասարկվում է մոտ 4000 հաճախորդ, որոնց թվում են ինչպես պետական կազմակերպություներ եւ առեւտրային ձեռնարկություներ, այնպես էլ անհատ ձեռներեցներ եւ քաղաքացիներ:
«Մասիս» մասնաճյուղի շնորհանդեսի հանդիսավոր արարողությանը մասնակցեցին ՎՏԲ Հայաստան Բանկի ղեկավարությունը, ի դեմս Գլխավոր տնօրենի տեղակալ Մհեր Գրիգորյանի, Մասիս քաղաքի քաղաքապետ Դմիտրի Նազարյանը, մարզի եւ քաղաքի վարչության ղեկավարների լիազոր ներկայացուցիչներ, Բանկի դեպարտամենտի տնօրեններ եւ վարչության պետեր, ինչպես նաեւ այլ պաշտոնատար անձինք, բիզնեսի բնագավառի, կրթության եւ մշակույթի ներկայացուցիչներ:
Շնորհանդեսի ժամանակ Բանկի եւ քաղաքի ղեկավարները հանդես եկան շնորհավորական խոսքերով, իսկ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենի տեղակալ Մհեր Գրիգորյանը հանդիսավոր պայմաններում «Մասիս» մասնաճյուղի չորս լավագույն հաճախորդներին հանձնեց պատվոգրեր` ,ՎՏԲ Հայաստան Բանկի տարածքային ստորաբաժանումների հետ փոխշահավետ, երկարատեւ, գրագետ եւ անբասիր համագործակցության արդյունքում` բիզնեսի եւ տնտեսության զարգացման գործում ակնհայտ հաջողության հասնելու համարե եւ պարգեւատրվածներից յուրաքանչյուրին նվիրեց VTB-VISA GOLD վճարային քարտեր:
Միջոցառման եզրափակիչ մասում Մհեր Գրիգորյանը ջերմորեն շնորհակալություն հայտնեց բոլոր մասնակիցներին, պատվավոր հյուրերին, «Մասիս» մասնաճյուղի հաճախորդներին եւ աշխատակիցներին, ցանկանալով նրանց առողջություն, նորանոր հաջողություններ եւ նվաճումներ աշխատանքում եւ բիզնեսում, բարգավաճում եւ փոխշահավետ համագործակցություն:
«Մասիս» մասնաճյուղի շնորհանդեսն առաջինն է նմանատիպ միջոցառումների ցուցակում, որոնք նախատեսել է ՎՏԲ Հայաստան Բանկը 2009թ. աշնան համար: Նոյեմբեր ամսում նախատեսվում է անցկացնել «Գյումրի» եւ «Դիլիջան» մասնաճյուղերի շնորհանդեսը:
2007թ. ապրիլին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձավ միջազգային ֆինանասական ՎՏԲ խմբի անդամ: Ներկա դրությամբ ,ՎՏԲ-Հայաստան Բանկե ՓԲԸ միակ բաժնետերն է (100% բաժնետոմսերի սեփականատեր) Ռուսաստանում մեծությամբ երկրորդ ՎՏԲ բանկը: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ՀՀ բանկային համակարգի առաատարնեից է, ունի մասնաճյուղերի ամենալայն ցանցը Հայաստանում (74 մասնաճյուղ):

31 Октябрь 2009 - 06:56 AMT
30-го октября 2009 года в городе Масис состоялась торжественная церемония презентации филиала ”Масис” ЗАО “Банк ВТБ (Армения)”, сообщает пресс-служба банка.
Филиал “Масис”, являясь одним из ключевых территориальных подразделений Банка в Араратской области, предоставляет широкий спектр универсальных банковских услуг не только жителям и организациям города, но и потребителям банковских услуг областного масштаба.
В соответствии с программой развития материально-технической базы филиалов банка ВТБ в Армении, в филиале “Масис” были проведены ремонтные работы. В результате, филиал оснащен современной компьютерной техникой, специальным оборудованием и всеми необходимыми средствами коммуникаций, а клиенты и посетители филиала получили возможность более быстрого и качественного обслуживания, в более комфортных условиях. В настоящее время в филиале “Масис” обслуживается порядка 4000 клиентов, в числе которых как государственные организации и коммерческие предприятия, так и частные предприниматели, граждане.
В торжественной церемонии презентации филиала “Масис” приняли участие руководители Банка ВТБ (Армения) в лице заместителя генерального директора Мгера Григоряна, мэр города Масис Дмитрий Назарян, уполномоченные представители глав администраций области и города, директора департаментов и начальники управлений Банка, а также другие должностные лица, представители сфер бизнеса, образования и культуры.
Во время презентации руководители Банка и города выступили с поздравительными речами, а Заместитель Генерального директора ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Мгер Григорян в торжественной обстановке вручил четырем лучшим клиентам филиала “Масис” почетные грамоты: “За очевидные успехи в деле развития экономики и бизнеса, достигнутые в результате взаимовыгодного, долговременного, грамотного и безупречного сотрудничества с региональным подразделением Банка ВТБ в Армении”, и подарил каждому из награжденных платежные карты VTB-VISA GOLD.
Презентация филиала «Масис» первая в списке подобных мероприятий, запланированных Банком ВТБ (Армения) на осень 2009 года. В ноябре месяце планируется провести презентации филиалов «Гюмри» и «Дилиджан».
Банк ВТБ (Армения) стал участником международной финансовой группы ВТБ в апреле 2004г. В настоящее время второй по величине в России Банк ВТБ (ОАО) владеет 100% акций ЗАО «Банк ВТБ (Армения)». Банк ВТБ (Армения) традиционно входит в число лидеров банковской системы РА по целому ряду основных показателей. В настоящее время Банк владеет самой крупной филиальной сетью в Армении (74 филиала).