«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) նվազեցնում է դեպի Հայաստանի այլ բջջային ցանցեր զանգերի սակագինը «Քեզ համար – Էքսկլյուզիվ» նոր կանխավճարային սակագնային պլանի շրջանակում: Այսուհետ, ինչպես հաղորդել են PanARMENIAN.Net-ին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունում, Beeline ցանցի հաճախորդների համար դեպի այլ բջջային ցանցեր զանգի մեկ րոպեի արժեքը կկազմի 29.99 դրամ: Նախկինում նման զանգի մեկ րոպեի նվազագույն գինը 39 դրամ էր:
«Քեզ համար – Էքսկլյուզիվ» նոր առաջարկը շփումն ավելի հարմարավետ եւ մատչելի է դարձնում ոչ միայն մեր ցանցի ներսում, այլեւ դեպի Հայաստանի եւ ԼՂՀ մյուս ցանցեր զանգերի դեպքում », – ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline բոլոր սակագնային պլաների հաճախորդները կարող են անարգել անցնել «Քեզ համար – Էքսկլյուզիվ» սակագնային պլանին` պահպանելով սեփական համարը:
«Քեզ համար – Էքսկլյուզիվ» սակագնային պլանին անցնելու գինը կազմում է 299 դրամ: «Քեզ համար», «Հանրապետություն», «Խոսիր» եւ «Ազատ շփում» սակագնային պլանից անցնելու դեպքում հեռախոսահամարը պահպանելու համար բաժանորդային վճար չի գանձվում: Մնացած սակագնային պլաների բաժանորդներից դեպի «Քեզ համար – Էքսկլյուզիվ» ՍՊ անցնելու դեպքում գանձվում է օրական բաժանորդավճար 29.99 դրամ:
«Քեզ համար- Էքսկլյուզիվ» սակագնային պլանի բաժանորդների համար ներցանցային ելքային զանգի մեկ րոպեի արժեքը կազմում է 19 դրամ, իսկ դեպի ֆիքսված եւ այլ բջջային ցանցեր` ընդամենը 29.99 դրամ: Ցանցի ներսում ելքային մեկ SMS հաղորդագրության արժեքն է 9 դրամ, իսկ MMS հաղորդագրությանը` 19 դրամ: Դեպի այլ, այդ թվում միջազգային օպերատորների ցանցեր ուղարկած մեկ SMS հաղորդագրության արժեքն է 20 դրամ, իսկ MMS հաղորդագրությանը` 50 դրամ:
«Քեզ համար- Էքսկլյուզիվ» սակագնային պլանում նախատեսված են նաեւ բջջային ինտերնետի մատչելի սակագներ: Փոխանցված/ստացված տվյալների 1 ՄԲ արժեքն է 29 դրամ:

ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) снизил стоимость звонков на номера других операторов Армении, запустив новый предоплатный тарифный план «Для тебя – Эксклюзив». Теперь, как сообщили PanARMENIAN.Net в службе по связям с общественностью ЗАО «АрменТел», для абонентов Beeline стоимость звонка на сети мобильных операторов Армении составляет всего 29,99 драмов за минуту. Напомним, что ранее наименьшая цена такого разговора была 39 драмов за минуту.
«Новое тарифное предложение «Для тебя – Эксклюзив» делает общение комфортным и доступным не только внутри нашей сети, но также и при звонках на другие мобильные сети Армении и НКР», – отметил генеральный директор компании «Арментел» Игорь Климко.
Клиенты всех тарифных планов Beeline могут беспрепятственно переходить на тарифный план «Для тебя – Эксклюзив» с сохранением своего номера.
Стоимость перехода с других тарифных планов Beeline на ТП «Для тебя – Эксклюзив» составляет 299 драмов. При переходе с ТП «Для тебя», «Республика», «Говори» и «Свободное общение» абонентская плата за сохранение номера не взимается. С абонентов остальных тарифных планов при переходе на ТП «Для тебя – Эксклюзив» взимается абонентская плата в размере 29.99 драмов в сутки.
Стоимость минуты исходящего звонка для абонентов ТП «Для тебя – Эксклюзив» внутри сети Beeline составляет 19 драмов, а на номера других сотовых операторов или на номера фиксированной сети – всего 29.99 драмов. Внутри сети Beeline SMS-сообщения можно отправлять всего за 9 драмов, а MMS–сообщения – за 19 драмов. Стоимость отправки SMS на номера других операторов, в том числе международных, составляет 20 драмов, а MMS – 50 драмов.
В ТП «Для тебя – Эксклюзив» предусмотрены доступные тарифы и на мобильный Интернет: стоимость 1 МБ переданных/полученных данных – 29 драмов.