5 Նոյեմբեր 2009 - 10:37 AMT
2009թ. երրորդ եռամսյակում UNIStream բանկի հաճախորդների թիվն աճել է 14 տոկոսով եւ հասել է 205 հազարի: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել UNIStream ԱԲ ԲԲԸ-ում, Մարդիկ այս համակարգով ստացել եւ ուղարկել են շուրջ 197,8 մլն դոլար, ինչը 32 տոկոսով ավելի է, քան նախորդ եռամսյակում:
«Մարդիկ, անկասկած, ընտրում են UNIStream-ը Հայաստանում, հաշվի առնելով եզակի եւ շահավետ սակագնային քաղաքականությունը, ցանցի տարածվածությունն ու լայն ընդգրկումը»,-ասել է UNIStream -ի գլխավոր տնօրեն Սուրեն Հայրիյանը: Նա նշել է նաեւ, որ 0-տոկոսանոց սակագին ներմուծելիս, ընկերությունը ելնում էր ոչ միայն նրա տնտեսական հաջողությունից, այլ նաեւ այն ներդրումից, որը կնպաստի ազգային արժույթի պահպանմանը` հաշվի առնելով, որ UNIStream -ը գրավում է շուկայի շուրջ 55 տոկոսը, իսկ դրամական փոխանցումների բաժնեմասը ՀՀ ՀՆԱ-ում գրեթե 9 տոկոս է կազմում:
UNIStream -ի գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է նաեւ, որ այսօր համակարգը իր հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս փոխանցումը ստանալ համակարգի սպասարկման ցանկացած կետում երկրի ողջ տարածքում: «Եվ կարեւոր չէ, թե որ քաղաք է արվում փոխանցումը: Այցելելով մեր գործընկեր «Յունիբանկի» ցանկացած գրասենյակ, հաճախորդը կարող է ստանալ իր փոխանցումը»,-ասել է Հայրիյանը:
«Մենք կարողացանք կազմակերպել մեր աշխատանքը հանրապետությունում այնպես, որ մեր հաճախորդները չպետք է շատ ժամանակ ծախսեն համակարգի մոտակա կետին հասնելու համար: Դա մեզ հնարավորություն տվեց ոչ միայն զգալի թվով հաճախորդներ ունենալ, այլ նաեւ կարեւոր բաղադրիչ դարձավ հանրապետությունում հետագա հաջող ընթացքի համար»:

5 Ноябрь 2009 - 10:37 AMT
В третьем  квартале 2009 года число клиентов UNIStream в Армении выросло на 14% и приблизилось к 205 тысячам. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ОАО КБ «ЮНИСТРИМ», при этом люди получили и отправили через систему  более $ 167,8 млн., что на 32 процента больше чем в предыдущем квартале.
«Люди, безусловно, выбирают UNIStream в Армении, учитывая уникальность и чрезвычайную выгодность тарифной политики, разветвленность сети и высокую степень охвата», – сказал генеральный директор UNIStream Сурен Айриян. Он отметил  также, что во время внедрения ноль-процентного тарифа, компания исходила не только из его экономического успеха, но и того вклада, который данная мера внесет в поддержание национальной валюты, учитывая, что UNIStream занимает в республике более 55 процентов рынка, а доля денежных переводов в ВВП Армении практически 9 процентов.
Гендиректор UNIStream проинформировал также, что сегодня система предоставляет своим клиентам возможность получить перевод в любом пункте обслуживания системы по всей стране. «И неважно, в какой город был отправлен перевод. Подойдя в любой офис нашего партнера Юнибанка, он может получить свой перевод», – сказал Айриян.
«Мы смогли организовать свою работу в республике так, что наши клиенты не должны тратить  много времени для достижения ближайшего пункта системы. Это дало нам возможность не только сформировать существенное клиентское портфолио, но  и стало важной компонентой в дальнейшем успешном продвижении в республике»