6 Նոյեմբեր 2009 - 13:19 AMT
«ՀՀ ԱԺ պատգամավորի Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում առաջիկա ընտրություններին մասնակցող բոլոր թեկնածուների մեջ ես ինձ մրցակից չեմ տեսնում»,-մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ մարքսիստական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Հակոբյանը:
Նրա խոսքերով, նա ոչ մի դեպքում չի հանի իր թեկնածություոնը ի օգուտ մեկ ուրիշի եւ մտադիր է պայքարել հաղթանակին հասնելու համար: «Դա կլինի իմ վերջին, բայց վճռական պայքարը խորհրդարանի մանդատի համար եւ ես այստեղից նահանջելու տեղ չունեմ»,-ասել է երկրի առաջին մարքսիստը:
Նա նաեւ ասել է, որ չի գործուղի իր լիազոր անձանց ընտրատեղամասեր, քանի որ վստահում է ընտրական հանձնաժողովներին: «Ես շատ վճռական եմ տրամադրված այս ընտրություններում եւ եթե չհաղթեմ, կլքեմ եւ քաղաքականությունը, եւ երկիրը»,-ասել է Դ.Հակոբյանը:
Նա համոզվածություն է հայտնել, որ հաղթելու է եւ հիմնավորել է դա նրանով, որ ինքն առաջադրում է իր թեկնածությունը, քանի որ դա ակնկալում է ողջ հայ ժողովուրդը: «Ես խորհրդարան եմ գնում ինչպես հանրության, այնպես էլ քաղաքական վերնախավի շրջանում գաղափարական բեկում մտցնելու համար»,-իր մտադրություններն է պարզաբանել Հակոբյանը:

6 Ноябрь 2009 - 13:19 AMT
“Среди всех кандидатов на будущих выборах в Национальное собрание Армении на избирательном участке N 10 г.Еревана я не вижу себе конкурентов”, – заявил на пресс-конференции в Ереване лидер Марксистской партии Армении Давид Акопян.
По его словам, он ни в коем случае не снимет свою кандидатуру в пользу кого-либо другого и намерен бороться для достижения победы. «Это будет мой последний, но решительный бой за парламентский мандат и здесь мне некуда отступать”, – подчеркнул первый марксист страны.
Он также сообщил, что не будет даже отправлять своих уполномоченных лиц на избирательные участки, поскольку доверяет избирательным комиссиям. «Я настроен очень решительно на этих выборах и если не одержу победу, то покину политику и страну», – отметил Давид Акопян.
Он выразил уверенность в своей победе и обосновал это тем, что он выдвигает свою кандидатуру поскольку этого ожидает армянский народ. «Я иду в парламент для внесения идеологического перелома как в обществе, так и среди политической элиты», – разъяснил свои намерения Акопян.